Душан Милисављевић: Победа живота и мале Зоје
Посланици Скупштине Србије усвојили су са 175 гласова "Зојин закон", који обавезује лекаре да, уколико не могу да успоставе дијагнозу у року од шест месеци, дају налог да се узорак ткива и крви пошаље у лабораторије у иностранству о трошку државе.

Народни посланик Демократске странке Душан Милисављевић, који је предложио "Зојин закон", изјавио је да је задовољан усвајањем тог закона и да је то победа живота и мале Зоје Миросављевић, која је преминула од Батенове болести.
Милисављевић је новинарима у парламенту, пошто је Закон усвојен, рекао да је то круна његове посланичке и политичке каријере, после 13 месеци напорног рада на тим законским решењима.
Он је подвукао да је лекар у болници, али и лекар у парламенту који ће наставити да се бори за болесне грађане.
"Упркос ставовима да је ово било немогуће урадити, показало се да је све могуће, само је потребно веровати да радите добру ствар и тада циљ дође пре или касније", рекао је Милисављевић и најавио да ће крајем јануара или почетком фебруара инсистирати на закону који ће регулисати права родитеља деце оболелих од малигних болести.
Он је прецизирао да садашњи закон предвиђа да родитељ уз дете може да остане три месеца током лечења, а да ће његов предлог бити да то буде током читавог периода лечења.
Закон о превенцији и дијагностици генетичких болести, генетички условљених аномалија и ретких болести, што је пун назив "Зојиног закона", иницирали су родитељи Зоје Миросављевић која је преминула од Батенове болести, а подршку закону дале су све посланичке групе.
"Ово је још један пример да можемо када хоћемо, сви да будемо добронамерни и да побољшамо закон. Тај закон стоји годину дана и дуже, могао је и у неком ранијем периоду, у пређашњем сазиву парламента да добије предлоге који би омогућили да се побољша, али никад није касно", казао је Милисављевић уочи скупштинске седнице.
"Ово је један јединствени, леп дан за српски парламентаризам и нешто што ћемо са поносом причати у временима која долазе. Наше Министарство здравља прво на Балкану добија грађански закон који на једном месту третира ретке болести и овај закон треба да нам буде на понос, и Министарству и Скупштини Србије и посланицима", рекао је посланик ДС.
#
Душан Милисављевић
здравство
посланик
Народна скупштина
Министарство здравља
Зојин закон
@dusanorldusan
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- 100 милиона динара за суфинансирање медија
- Теодорова субота,
- „Човјек лавина“ поново у НКЦ-у
- Ухапшен директор школе у Трговишту
- Премијера и јубилеј у Народном позоришту Ниш
- Ниш јача сеоски туризам
- 80 милиона динара за привреду
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Емотивна нишка премијера филма „Ветре, причај са мном“
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











