(Не)Брига о културном наслеђу
Пирот 23.02.2016. Пиротске Вести
У галерији “Музеја Понишавља” синоћ је отворена изложба традиционална изложба фотографија “(Не)брига о културном наслеђу”, који организује Музеј Понишавља.

По речима ауторке изложбе кустоса Татјана Карановић, на овогодишњи конкурс пристигао је огроман број фотографија, преко 150, а жири је имао веома тежак задатак да одабере тридесетак најбољих фотографија које су и презентоване на изложби.
-Ове године на конкурсу је учествовало 34 аутора из Пирота, Бабушнице, али и суседне Бугарске, са око 150 фотографија. Конкурс се први пут одвијао путем друштвене мреже Фејсбук што је дало одличне резултате и изазвало огромно интересовање. Ауторе је повезао ентузијазам, таленат, љубав према фотографији, али и разумевање значаја културног наслеђа-казала је Карановићева и додаје да је фотографије на Фејсбук страни Музеја Понишавља за око две недеље погледало неколико стотина људи из Пирота, Србије и иностранства.
Председник жирија Андреј Јовановић казао је новинарима да је посао жирија, у чијем раду је учествовао и Божидар Влатковић, био веома тежак.
-Најтеже је било изабрати три најбоље фотографије међу десетак заиста фантастичних, које су се издвојале од осталих. На крају смо одабрали три победничке фотографије, али смо одлучили да их не рангирамо по систему, прва, друга и трећа награда, већ да све три буду победничке. Награђене су фотографије аутора Петра Манића, ученика пиротске Гимназије, који је направио изванредну фотографију старе пиротске болнице, затим фотографија аутора Даниела Копа, која представља ново и изузетно пријатно виђење симбола нашег града – средњовековне тврђаве на Калеу. Награђена је и фотографија аутора Радомира Ћирића, који је фотографисао напуштени манастир Св. Димитрија у селу Вава. Фотографија је представљала право изненађење, јер се испоставило да је реч о богомољи, која иако се увелико урушава и готово потпуно је пропала, и даље користи својој иницијалној сврси-казао је Јовановић.
#
Пирот
изложба
манастир
друштвене мреже
такмичење
Музеј Понишавља
Божидар Влатковић
фотографије
културно наслеђе
Андреј Јовановић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Додељена Награда „Стеван Сремац“ Марку Стојкићу
- Евакуисано девет особа
- Милан Џигумовић нови помоћник градоначелника
- Најава храмовне славе Мале Саборне цркве у Нишу
- Пет година од упокојења Патријарха Иринеја
- Страдао пешак
- Временска прогноза
- Излила се Јужна Морава
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Злостављање вршњака у Нишу
- Јубиларни, 60. Сајам књига
- Ухваћени кријумчари људи
- Санација дела зграде најстаријих нишких гимназија
- Боља повезаност школа, родитеља и самоуправе
- Напад на возило функционера у Владичином Хану
Најновији огласи
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Свети Димитрије - Митровдан
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Факултет српских студија важан корак ка јачању националног идентитета
- Проблем паса луталица у Нишу ескалира: Одштете премашују 60 милиона, грађани изгубили поверење, а кључне полуге управљања и даље у рукама Михајловића
- Град Ниш планира откуп војног комплекса „Црвена звезда”
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- 500 спинова + 5.000 динара за почетак авантуре – то може само Меридиан
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











