Novogodišnji Niški noćni market okupio preko 6.500 posetilaca: Domaći proizvodi i praznična atmosfera
Niš 29.12.2024. Južna Srbija Info - redakcija
Na Novogodišnjem Niškom noćnom marketu, koji je održan na pijaci Krive Livade, prisustvovalo je više od 6.500 građana, uključujući i posetioce iz udaljenih opština i gradova. Hladno vreme nije omelo brojne posetioce da uživaju u prazničnoj atmosferi i bogatoj ponudi domaćih proizvoda.

Prema rečima organizatora iz JKP „Tržnica“, učestvovalo je više od 130 izlagača iz različitih delova Srbije, uključujući Niš, Beograd, Novi Sad, Kragujevac, Kraljevo, Leskovac, i druge gradove.
Goran Đorđević, v.d. direktora „Tržnice“, izjavio je da je na robnom delu bilo preko 40 tezgi, što je omogućilo dodatnu raznolikost. Posetioci su mogli da pronađu novogodišnje ukrase, prehrambene proizvode, ajvar iz Brusa, svrljiški belmuž, domaći med, kolače, kao i tradicionalnu rakiju.
„Zadovoljan sam što je posećenost bila znatno veća nego prošli put. Gosti iz udaljenih opština su izrazili želju da ovaj market traje dva do tri dana kako bi i njihovi proizvođači mogli da učestvuju,“ rekao je Đorđević.
Program je bio obogaćen nastupima lokalnih di-džejeva, lajt šouom i fotografisanjem sa Deda Mrazom, što je posebno obradovalo mališane.
Nikola Ždraljević, rukovodilac Sektora pijačne uprave, istakao je da su porodice uživale u prazničnoj atmosferi. „Imali smo hranu, piće i zabavu za sve generacije. Radimo na tome da Niški noćni market postane tradicionalna manifestacija i deo turističke ponude grada.“
Humanitarni karakter
Market je imao i humanitarni aspekt. Kompanija „Logos trgovina“ donirala je 100 posteljina Klinici za pedijatriju UKC Niš, dok je kompanija „Lovopromet“ prikupljala sredstva za udruženje „Dan“ iz Niša.
Manifestaciju su posetili gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović, zamenik predsednika Skupštine Grada Vladica Maričić, i drugi saradnici, čime su dali podršku ovom događaju.
Novogodišnji Niški noćni market ponovo je potvrdio svoj potencijal da postane važan deo prazničnih dešavanja i privuče veliki broj posetilaca.
#
Niš
Goran Đorđević
Nova godina
Dragoslav Pavlović
Belmuž
Tržnica JP
Pijaca Krive livade
Noćni market
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Vremenska prognoza
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
- Kad reči pobeđuju džina
- Pas u Nišu napao ženu
- E-Play uživo u Nišu
- Niš podneo prijave za više od 3.000 objekata
- Nova vrata detinjstva u Trupalu
- Sećanja koja čuvaju istinu
- Leskovac završio plaćanje za freske
- Poezija koja ostavlja trag
- Prijemi građana – prioritet
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Emotivna niška premijera filma „Vetre, pričaj sa mnom“
- Vučić najavio gasnu elektranu kod Niša u saradnji sa Azerbejdžanom
- Mona Vera – Isihazam kao inspiracija: Samostalna izložba Slavoljuba Todorovića Zorkina
- Niš, Knjaževac, Svrljig i Merošina zajedno predstavljaju turističke potencijale na Sajmu turizma u Beogradu
- Kreni-Promeni upozorava na stanje hale „Čair“ uoči Kupa Radivoja Koraća
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











