Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Lena Petrović dobitnica nagrade „Slaviša Nikolin Živković” za 2024. godinu

rss

12.07.2025. Južna Srbija Info - redakcija

Niška književna nagrada „Slaviša Nikolin Živković” za najbolji neobjavljeni rukopis na srpskom jeziku za 2024. godinu dodeljena je Leni Petrović za zbirku priča „Bolje mesto”. Svečanost uručenja održana je danas u Gradskoj kući u Nišu.

Foto: Grad Niš
Foto: Grad Niš

Književna nagrada „Slaviša Nikolin Živković” za najbolji neobjavljeni rukopis na srpskom jeziku za 2024. godinu dodeljena je Leni Petrović za zbirku priča „Bolje mesto”. Svečanost uručenja održana je u Gradskoj kući u Nišu.

Nagradu je laureatkinji uručila Ivana Cvetković, većnica za kulturu, poručivši da Niš kao grad dubokih književnih korena neguje stvaralaštvo kao trajnu vrednost.
Petrović, pravnica po struci, živi u Vašingtonu, a u Srbiji je poznata po poeziji i prozi. Istakla je da joj nagrada daje snažan podstrek za dalji rad i predstavlja dragocenu vezu sa maticom.

O dobitnici je odlučivao žiri u sastavu Zvonko Karanović, prof. dr Jelena Jovanović i Branislav Janković.

Nagradu za najbolji neobjavljeni rukopis ustanovili su Grad Niš i Društvo književnika i književnih prevodilaca Niša u znak sećanja na niškog pisca Slavišu Nikolina Živkovića (1953–1990).

Konkurs za 2025. godinu biće raspisan 1. oktobra i trajaće do 30. decembra.

Komentara: 0


#   književnost   Lena Petrović   književna nagrada   Književna nagrada „Slaviša Nikolin Živković”
@


 


[ Dodaj komentar ]





Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima