Biznis forum u Nišu: Nudimo mađarskim investitorima najbolje uslove za poslovanje u Srbiji
21.11.2016. Z.S. Južna Srbija Info, srbija.gov.rs
Aleksandar Vučić istakao je danas na srpsko-mađarskom biznis forumu u Nišu, da dobri politički odnosi dveju zemalja otvaraju mogućnost pune saradnje u svim oblastima ekonomije, najavivši direktno povezivanje privrednika i kompanija.

Premijer je na biznis forumu koji je održan nakon zajedničke sednice vlada dveju zemalja, poručio mađarskim investitorima da će im Vlada Srbije obezbediti najbolje moguće uslove za poslovanje.

On je investitorima iz Mađarske preneo da Srbija nudi dobro obučenu radnu snagu, kao i veoma dobre podsticajne mere za bilo koji posao koji žele da pokrenu.
Prema njegovim rečima, naša zemlja nudi i subvencije po radnom mestu, zajedničku izgradnju infratrukturnih objekata, proizvodnih hala, pristupnih puteva i drugo.
Srbija može da ponudi bolje uslove nego bilo koja druga zemlja u regionu, podvukao je premijer i dodao da je neophodno ohrabriti i srpske investitore da pokušaju da ulažu u Mađarskoj.
Vučić je ukazao na to da je upravo danas potpisan ugovor sa jednom velikom japanskom kompanijom koja će u Šapcu zaposliti 1.700 ljudi, dok je nemačka fabrika "Kromberg Šubert", koja se bavi prozivodnjom delova za automobile, otvorila svoj pogon u Kruševcu.
On je preneo da je i na zajedničkoj sednici vlada dveju zemalja razgovarano o potrebi većeg investiranja mađarske privrede u Srbiji, ali i obrnuto.

Poslovni forum Srbija–Mađarska, na kome učestvuje 250 privrednika iz 170 kompanija, održava se u organizaciji Privredne komore Srbije i Nacionalne trgovinske kuće Mađarske.
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, ukupna spoljnotrgovinska robna razmena Srbije i Mađarske je prošle godine iznosila 1,1 milijardu evra, što je za približno 50 miliona evra više u poređenju sa 2014. godinom, odnosno 4,9 odsto.

U prvih osam meseci 2016. godine trgovinska razmena između dve zemlje povećana je za pet odsto u odnosu na isti prošlogodošnji period, a tome je doprinelo otvaranje mađarskih trgovinskih predstavništava.
Ukupan robni izvoz u Mađarsku u 2015. iznosio je 320,9 miliona evra i predstavljao je 2,7 odsto ukupnog izvoza Srbije.
#
subvencije
Južna Srbija region
Aleksandar Vučić
Vlada Republike Srbije
Južna Srbija Info
Ekonomski forum
privrednici
Tami hotel
Privredna komora
Mađarska
Marko Čadež
Viktor Orban
@avucic @Vlada_SR @juznasrbija
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Slava niškog Sabornog hrama
- Merak, tradicija i duh starog Niša
- Moravska regata „Učitelj Viden Jovanović“
- Planirani radovi na vodovodnoj mreži
- Festival prijateljskih gradova
- Vozio u kontra smeru na auto-putu kod Aleksinca
- Obaveštenje o vodosnabdevanju
- Povratak kultnih pozorišnih predstava
- The Original Blues Brothers Band
- Medijana pokreće akciju „Otvorena vrata“
- Šest dana slavskog programa u Nišu
- Saradnja za bolje zdravstvo:
- Akcija MUP-a protiv korupcije
- Svet devete umetnosti ponovo u Nišu
Najnoviji oglasi
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Koncert hora Muzičke škole u Nišu u Svetosavskom domu
- U Nišu otkriven mural pukovniku Nikolaju Rajevskom: Večni simbol srpsko-ruskog prijateljstva i inspiracija za grofa Vronskog
- Dečje-omladinski ansambl NCPD „Branko” osvojio Gran pri na najprestižnijem festivalu pravoslavne muzike
- Docent dr Milan Lazarević preuzima kormilo UKC Niš
- Plan za čistiji Niš: Masovna gasifikacija, novi parkovi i još 11 stanica za merenje zagađenja












