Deo novca za autoput Niš-Priština očekujemo od EU
Priština 31.08.2014. Tanjug
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi izgradnja auto-puta Niš-Priština, sto je jedan od projekata predloženih u razgovoru sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, bio važan za povezivanje ljudi i razvoj infrastrukture i da bismo mogli da očekujemo da deo novca za njegovu realizaciju obezbedi Evropska unija.

"Ja mislim da je to odlična ideja. To je predlog koji smo iznosili i Ketrin Ešton i mislim da bi to bilo važno za razvoj naše infrastrukture i celog topličkog kraja", rekao je Vučić.
On je rekao i da se predlozi srpske i albanske strane razlikuju po pitanju trase, tako što je albanska strana želela da se ide preko Leskovca, da se vezuje za njihov pomoravski put pa da izlazi na Prištinu, a naša je želja da tu ide toplički put, da izlazimo na Kuršumliju pa da idemo na Podujevo, ka Prištini i Gračanici.
On smatra da je naš predlog prihvaljiviji i bolji za obe strane, a upitan da li će EU obezbediti novac za realizaciju tog projekta, Vučić je rekao da možemo očekivati deo novca.
"Nemojte da očekujete za sve to novac. Da vidimo prvo koji će nam projekat biti odboren i šta je realno. Znate da ja ne volim...kod nas kad počnu da se gađaju sa milijardama, kao sa donatorske konferencije... kakva crna milijarda. Ne daju oni milijarde tek tako. Voleo bih kad bi manje davali za istraživanje kako da napadaju Vladu Srbije a više za puteve. Manje bismo glava izgubili", zaključio je Vučić.
#
saobraćaj
EU
Aleksandar Vučić
auto-put
Priština
novac
koridor
@avucic
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Radovima izazvao požar kod Bovanskog jezera
- Vremenska prognoza
- Do prvog zvona sve mora da bude spremno
- Jeftini trikovi Jorgovanke Tabaković
- Vraćam ti pisma i uspomene
- Novi veliki korak UKC Niš
- Nije bila njegova ideja
- Završeno uređenje ulaza u grad
- Srboljub Takić
- Delovi Niša danas bez vode
- Druga šansa za osmake
- Izbacio kilogram marihuane tokom bekstva
- Studenti i mladi lekari uz iskusne stručnjake
- Preševo trenutno prohodno
- Požar kod Bovanskog jezera, izgorele tri vikendice
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Ne grade se samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Mile Ristović: Danas nema ničeg jadnijeg nego biti Ćaci.
- Kod Glavne autobuske stanice u Nišu komunalna milicajka sprečila prevaru stranca od strane nelegalnih menjača novca
- Upozorenje Sektora za vanredne situacije MUP Srbije
- Leskovac: Tri saobraćajne nezgode, život izgubilo jedno lice
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












