Jedina hladnjača u Merošini u stečaju
Merošina 25.06.2015. RTS, Južna Srbija Info
U jedinoj hladnjači u merošinskom kraju, poznatom po oblačinskoj višnji, pred sam početak berbe proglašen je stečaj. Merošinski voćari višnje prodaju hladnjačama iz Osečine, Šapca, Leskovca, Kuršumlije, a 13 radnika koji su u "Voćaru" ostali do samog kraja ipak se nada da će firma opstati.

Umesto da hladi voće, merošinska hladnjača ledi žile nekolicini radnika koji su verovali da će stečaj biti izbegnut. Slavoljub Jovanović punih 30 godina svakodnevno tu dolazi na posao, a prethodnih dana ulazi u prazne hale, sa strepnjom.
"Nadao sam se da će firma da se proda, ili renovira, da oživi na neki način, i nisam uzeo socijalni program, a sad je otišla u stečaj", kaže Slavoljub Jovanović.
U sličnoj je situaciji i ostalih dvanaestoro radnika koji nisu prihvatili socijalni program pre nekoliko meseci, nadajući se oporavku hladnjače, ali i verujući da će i u slučaju proglašenja stečaja moći da računaju na otpremnine.
"Imali smo obećanja iz ministarstva i Vlade republike da ćemo dobiti ako slučajno ne možemo da radimo, sredstva za socijalni program, ali to se nije dogodilo. I sad smo evo ostali bez ičega, i bez otpremnine. Opština je nerazvijena, skoro 70 odsto je nezaposleno, nemamo kud, ostali smo da sačuvamo radna mesta", kažu zaposleni.

Gašenjem "Voćara" koji je svojevrmeno preradjivao po hiljadu vagona voća, Merošina ostaje bez jedine hladnjače, i to u jeku berbe višanja koja je ovde zasadjena na više od dve hiljade hekatara i gotovo da nema domaćinstva koje ih ne uzgaja. Zato su ovde i verovali u opstanak hladnjače.
"Prema našim saznanjima bilo je više zainteresovanih firmi za kupovinu "Voćara" i polagali smo sve nade u to", kaže Katica Stojanović, bivši direktor "Voćara".
Stečajni upravnik bio je poslovno odsutan, ali je u telefonskom razgovoru za RTS rekao da će se o sudbini "Voćara"- bankrotstvu ili planu reorganizacije, znati više posle izjašnjavanja poverilaca.
U međuvremenu, radnici su se obratili Vladi Srbije nadajući se ipak otpremnini za koju su izračunali da bi iznosila ukupno 6,6 miliona dinara koji za njih znače razliku između narodne kuhinje i prilike za dostojanstven život.
#
Merošina
stečaj
radna mesta
hladnjača
stečajni upravnik
Voćar Merošina
Slavoljub Jovanović
Katica Stojanović
socijalni program
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Evo gde danas neće biti vode
- Gasna elektrana kod Niša sve bliža realizaciji
- Radovima izazvao požar kod Bovanskog jezera
- Vremenska prognoza
- Do prvog zvona sve mora da bude spremno
- Jeftini trikovi Jorgovanke Tabaković
- Vraćam ti pisma i uspomene
- Novi veliki korak UKC Niš
- Nije bila njegova ideja
- Završeno uređenje ulaza u grad
- Srboljub Takić
- Delovi Niša danas bez vode
- Druga šansa za osmake
- Izbacio kilogram marihuane tokom bekstva
- Studenti i mladi lekari uz iskusne stručnjake
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Ne grade se samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Mile Ristović: Danas nema ničeg jadnijeg nego biti Ćaci.
- Kod Glavne autobuske stanice u Nišu komunalna milicajka sprečila prevaru stranca od strane nelegalnih menjača novca
- Upozorenje Sektora za vanredne situacije MUP Srbije
- Leskovac: Tri saobraćajne nezgode, život izgubilo jedno lice
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












