Jumko mora da plati 400 mil. dinara
Osnovni sud u Vranju odbio je zahtev Jumka za odlaganje izvršenja prispelih tužbi bivših radnika ove kompanije koje ukupno iznose 400 miliona dinara.

Vranje -- Direktor tekstilnog kombinata Jumko Zoran Stošić kaže da se kompanija žalila na tu odluku Osnovnog suda u Vranju jer zbog računa koji je blokiran od kraja aprila ne može da isplati plate zaposlenima.
"Račun je blokiran zbog prispeća pravosnažnih presuda, uglavnom po osnovu tužbi bivših radnika Jumka koji potražuju dugovanja iz 2004 do 2008. godine, a tužbe su počele da pristižu u velikom broju nakon odluke Kasacionog suda u Beogradu da i firmama koje su u procesu restruktuiranja račun može da bude blokiran", kazao je Stošić.
On je naveo da veliki broj prispelih tužbi na osnovu dugovanja iz prethodnih godina nije problem samo vranjskog Jumka, već da je odluka Kasacionog suda dovela do blokade računa oko 130 firmi u Srbiji sa oko 60.000 radnika.
"Svaki dan nam stižu novi pravosnažni predmeti, odnosno tužbe u kojima radnici traže da im firma izmiri dugovanja iz nekog prethodnog perioda, a tih 400 miliona dugovanja predmet su oko 1.000 tužbi koje su do danas pristigle", rekao je Stošić.
Jumko se, kako je dodao, ne odriče obaveza prema radnicima iz prošlosti, ali isplata dugova radnicima može da usledi tek nakon prodaje nekog dela kompanije.
Prema Stošićevim rečima, Jumko sada ugovara nove poslove sa poštom i vojskom Srbije, za Telekom i rudnike Kolubaru i Kostolac već se uveliko radi, a u izgledu su i poslovi sa inostranstvom, kao što je izvoz u Poljsku i Finsku.
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Studenti i mladi lekari uz iskusne stručnjake
- Preševo trenutno prohodno
- Vremenska prognoza
- Požar kod Bovanskog jezera, izgorele tri vikendice
- Dženan Lončarević na Letnjoj pozornici
- Pelet sve skuplji pred grejnu sezonu
- Niš dobio četiri nove čistilice
- Besplatni pregledi srca u Sićevu
- Na Preševu trenutno bez većih zadržavanja
- Cene na niškim pijacama
- Pavlović: Kad izađeš iz kuće, sve se vidi
- Preminula Zorica Stanković
- Ranije uplaćeno 20.000 dinara po osnovcu
- Pripremite zalihe vode: Radovi u subotu i nedelju
- UKC Niš ubrzao operacije
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Ne grade samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Mile Ristović: Danas nema ničeg jadnijeg nego biti Ćaci.
- Kod Glavne autobuske stanice u Nišu komunalna milicajka sprečila prevaru stranca od strane nelegalnih menjača novca
- Pojačan saobraćaj na Preševu i Gradini: Čeka se oko pola, do sat - situacija promenljiva
- Upozorenje Sektora za vanredne situacije MUP Srbije
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












