Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Marko Ćirić novi v.d. načelnik Uprave za građevinarstvo u Nišu: Gradonačelnik Pavlović najavio dosledno poštovanje zakonskih procedura

rss

Niš 06.11.2024. Z. Stojnić, Južna Srbija Info

Na današnjoj sednici Gradskog veća u Nišu, Marko Ćirić imenovan je za vršioca dužnosti načelnika Uprave za građevinarstvo Grada Niša, nakon što je dosadašnji načelnik Goran Zdravković podneo kako kaže, ostavku iz ličnih razloga.Zdravković je podneo ostavku nakon što je u Nišu lokalizovan bjekat of 75.000 m² bez građevinske dozvole.

Foto: Južna Srbija Info arhiva
Foto: Južna Srbija Info arhiva

Ćirić, koji iza sebe ima dugogodišnje iskustvo u Gradskoj upravi, preuzima ovu odgovornu funkciju uz podršku gradonačelnika Dragoslava Pavlovića, koji je istakao važnost efikasnosti i transparentnosti u radu Uprave za građevinarstvo i komunalne poslove.

„Marko Ćirić je dokazani profesionalac sa bogatim iskustvom i odličnim poznavanjem procedura Gradske uprave,“ izjavio je Pavlović. „Očekujem da će Ćirić raditi u najboljem interesu građana Niša i dosledno poštovati zakonske norme i standarde.“

Povodom kritika opozicije o navodnim slučajevima nelegalne gradnje u Nišu, Pavlović je najavio striktno poštovanje procedura prilikom izdavanja građevinskih dozvola. Naglasio je da je zakon jasan i da objekti u Nišu neće biti građeni bez potrebne dokumentacije, od urbanističkih i lokacijskih uslova, preko građevinskih dozvola, pa sve do upotrebnih dozvola.

„Svi radovi koji se odvijaju bez potrebnih dozvola biće obustavljeni, a inspekcija će dosledno reagovati u skladu sa zakonom,“ kazao je Pavlović. Naveo je primer objekta čija je gradnja obustavljena dok nije ispunila sve zakonske uslove.

„Grad Niš ostaje posvećen poštovanju zakona i odgovornosti prema građanima,“ zaključio je Pavlović, istakavši da će Ćirićev mandat uključivati efikasnije izdavanje dokumentacije i unapređenje kvaliteta usluga Uprave za građevinu.

Podsetimo..

U Nišu je nakon obilska terena odbornika i narodnog poslanika NPS Đorđa Stankovića, u industrijskoj zoni Niš-sever, lokalizovan objekat od 75.000 m², koji gradi kompanija CTP, nema neophodnu građevinsku dozvolu.

Komentara: 0


#   Niš   ostavka   Dragoslav Pavlović   građevinska dozvola   Uprava za građevinarstvo   Marko Ćirić   Goran Zdravković
@


 


[ Dodaj komentar ]





Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima