Policija: Bezbednost u Nišu poboljšana
Načelnik Odeljenja kriminalističke policije u Nišu Dejan Anđelković rekao je da je bezbednost u tom gradu stabilna i da statistički pokazatelji ukazuju da je početkom ove godine ona poboljšana u odnosu na isti period 2013. godine.

Anđelković je, na konferenciji za novinare, koja se održava posle niza protesta protiv nasilja u ovom gradu, rekao da u prevenciju krivičnih dela uključujući ubistva treba da se uključe sve društvene strukture, a ne samo policija.
On je naveo da se u prva dva meseca 2014. godine dogodilo jedno ubistvo, jedno teško ubistvo, kao i tri ubistva u pokušaju, a da je u istom periodu prošle godine bilo jedno teško ubistvo, tri ubistva u pokušaju i jedno teško ubistvo u pokušaju.
U prva dva meseca registrovano je 20 krivičnih dela sa elementima nasilja, a u istom periodu lane 18 krivičnih dela, u akcijama suzbijanja narkomanije 35 lica je lišeno slobode, dok je u istom periodu 2013. slobode lišeno 16 lica, kazao je Anđelković.
Ilustrujući napredak u borbi protiv kriminala statističkim pokazateljima, on je napomenuo da je u prva dva meseca ove godine bilo duplo više zaseda i da je u suzbijanju narkomanije bilo više od 100 zaplena dok je u prva dva meseca 2013. bilo oko 50 zaplena.
Policija je bila uspešnija ove godine i u oblasti suzbijanja imovinskih delikata, a u prva dva meseca osam maloletnika je bežalo od kuće i policija ih je sve vratila kući, napomenuo je Anđelković.
Policija je sva ukradena vozila u ovoj godini vratila svojim vlasnicima, dodao je on i ukazao da je znatno povećan broj hvatanja izvršilaca na mestu izvršenja krivičnih dela.
Anđelković je napomenuo da će prioriteti policije biti suzbijanje krivičnih dela sa elementima nasilja, otkrivanje krivičnih dela u vezi sa poslovanjem u privredi i suzbijanja narkomanije koja je veliki društveni problem.
U prva dva meseca zbog zlouptreba u privredi lišena su slobode šest lica, materijalna šteta iznosila je 119,2 miliona dinara i protivpravna korist oko 70 miliona dinara.
U istom periodu prosle godine zbog tih krivičnih dela uhapšeno je jedno lice, materijalna šteta iznosila je 14,5 miliona dinara, a protivpravna korist 3,8 miliona dinara, naveo je Anđelković.
Načelnik Odeljenja policije Ljubiša Zdravković rekao je da je u
prethodnom periodu pojačana kontrola ugostiteljskih objekata i da je policija u tim kontrolama pronašla 35 paketića droge, 23 noža, po tri suzavca i metalna boksa i jedan pancir.
On je napomenuo da je primećeno da se pojedini vlasnici ne pridržavaju radnog vremena i da je bilo slučajeva da je alkohol točen i maloletnicima zbog čega je policija podnosila prekršajne prijave.
Zdravković je rekao da je policija prisutnija na ulicama grada i da se u jednoj smeni angažuje oko 90 policijskih službenika u odnosu na isti period prošle godine kada ih je u smeni bilo 36 manje.
Zamenik načelnika Odeljenja saobraćajne policije Dragan Pešić rekao je da je iz saobraćaja u ovoj godini zbog alkoholisanosti isključeno 168 vozača, a u istom periodu od va meseca prošle godine 144 je vozilo u pijanom stanju.
U istom periodu ove godine poginula su dva lica, a u prva dva meseca prošle godine bilo ih je pet.
On je kazao da je u prva dva meseca ove godine bilo 199 saobraćhajnih nezgoda, a prošle u prva dva meseca bilo je 168 saobraćajnih nezgoda.
#
policija
protest
bezbednost
materijalna šteta
Dragan Pešić
Dejan Anđelković
@policijasrbije
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Muškarac povređen nožem u Nišu
- Od Dostojevskog do filma u jednom kadru
- Niš večeras bira najbolje
- Gde je 120 najavljenih glumaca
- Vremenska prognoza
- Pljeskavica iz ruke nije uspela
- Škola iz Čajetine najbolja na Roštiljijadi
- Sukanijada u Medoševcu
- Četiri premijere
- Nastavnik je prepoznao talenat
- Kad porodična komedija postane prava avantura
- „Moja Kozara, moj narod, moj jezik“
- „Radoje Domanović“ slavi 125 godina
- Vikend radovi na vodovodnoj mreži
- Likovna kolonija Sićevo
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Požar kod Bovanskog jezera zahvatio vikend-naselje, izgorele tri vikendice
- Pavlović: Veća podrška Niša za one koji žele da pokrenu sopstveni posao
- Leskovac: Prvi Memorijalni dečji humanitarni turnir u malom fudbalu posvećen Radošu Ceroviću, heroju sa Košara
- Srba Takić, pesnik, novinar, urednik, politikolog – dobitnik brojnih nagrada i ponos rodnog kraja
- Samostalna izložba radova Nadice Stojanović „Tragovi stvaranja“
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












