Prof. dr Predrag Cvetković izabran za dekana Pravnog fakulteta u Nišu
Niš 26.12.2024. Južna Srbija Info - redakcija
Prof. dr Predrag Cvetković danas je zvanično izabran za novog dekana Pravnog fakulteta u Nišu. Kao redovni profesor i jedan od osnivača Pokreta za decentralizaciju Srbije, Cvetković je prepoznat kao istaknuti pravni stručnjak i dugogodišnji predavač na ovom fakultetu.

Rođen 15. februara 1970. godine u Nišu, Cvetković je diplomirao na Pravnom fakultetu u Nišu 1995. godine, gde je magistrirao 2000. godine. Doktorsku disertaciju je odbranio 2005. godine na temu „Međunarodnopravna zaštita stranih investicija od nekomercijalnih rizika.“
Od 1996. godine prof. dr Cvetković je deo nastavnog kadra Pravnog fakulteta u Nišu. Tokom svoje akademske karijere napredovao je do zvanja redovnog profesora 2015. godine. Na osnovnim studijama predaje predmete kao što su Međunarodno trgovinsko pravo, Pravo stranih investicija i Javno-privatna partnerstva. Na master i doktorskim studijama drži predavanja iz oblasti međunarodnog ekonomskog prava, prava spoljne trgovine i pravnih aspekata savremenih tehnologija, uključujući blokčejn.
U profesionalnoj karijeri prof. dr Cvetković je objavio tri monografije i 40 naučnih radova, kao i aktivno učestvovao na četiri domaća i međunarodna projekta. Njegova stručna usavršavanja često su ga vodila u inostranstvo, a aktivno govori engleski i nemački jezik.
Kao novoimenovani dekan, Cvetković je posvećen nastavku unapređenja pravnog obrazovanja i naučnoistraživačkog rada, kao i promociji decentralizacije kao važnog društvenog pitanja.
Dr Dragan Milić, osnivač PODES-a čestitao je Cvetkoviću na izboru.

#
Niš
Dragan Milić
dekan
Pravni fakultet
PODES Milić
Predrag Cvetković dekan
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- 100 miliona dinara za sufinansiranje medija
- Teodorova subota,
- „Čovjek lavina“ ponovo u NKC-u
- Uhapšen direktor škole u Trgovištu
- Premijera i jubilej u Narodnom pozorištu Niš
- Niš jača seoski turizam
- 80 miliona dinara za privredu
- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
- Kad reči pobeđuju džina
- Pas u Nišu napao ženu
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Emotivna niška premijera filma „Vetre, pričaj sa mnom“
- Vučić najavio gasnu elektranu kod Niša u saradnji sa Azerbejdžanom
- Niš, Knjaževac, Svrljig i Merošina zajedno predstavljaju turističke potencijale na Sajmu turizma u Beogradu
- Kreni-Promeni upozorava na stanje hale „Čair“ uoči Kupa Radivoja Koraća
- Dom učenika srednjih škola i Sportski centar „Čair“ – dobitnici ordena povodom Sretenja
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











