Radionica „Šareno, čisto, veselo – zdravo!“ u Umetničkoj školi u Nišu
U Umetničkoj školi u Nišu, održana je edukativna radionica Udruženja mladih AzBuki povodom projekta „Šareno, čisto, veselo – zdravo!“

U sredu, 7.10.2015. godine, sa početkom u 9 časova, u Umetničkoj školi u Nišu, održana je edukativna radionica Udruženja mladih AzBuki povodom projekta „Šareno, čisto, veselo – zdravo!“ koji se realizuje uz podršku Resurs centra „Edukativni centar – Kruševac“, a u okviru programa „Mladi su zakon – Ministarstvo omladine i sporta“.
Edukacioni deo radionice bio je poveren mladim aktivistima organizacije AzBuki i učenicima Prehrambeno – hemijske škole iz Niša. Svi oni su, zajedno sa učenicima Umetničke škole, učestvovali u interesantnom kvizu o recikliranju kroz razmenu mišljenja i ideja. Učenici Umetničke škole su pod nadzorom svojih nastavnika napravili originalne postere inspirisane tematikom projekta „Šareno, čisto, veselo – zdravo!“ na temu zaštite životne sredine.
Zahvaljujući nastavnicima Umetničke i Prehrambeno – hemijske škole, kao i mladim učesnicima spremnim za saradnju, mnogo toga je naučeno o zaštiti životne sredine i odvajanju otpada, a radionica će biti upamćena i po velikom stepenu kreativnosti svih učesnika koji su na sebi svojstven način kroz radove pokazali svoju viziju značaja zaštite životne sredine. Po završetku radionice Umetničkoj školi su uručene kante za recikliranje plastike i papira koje će ubuduće biti od velike koristi.
I ova radionica je svojevrsna priprema za akcije u parkovima u gradu u kojima će naši volonteri, u subotu i nedelju, 17. i 18. oktobra, imati prilike da provere do koje mere njihovi sugrađani poznaju metode za zaštitu prirode i za recikliranje. Istovremeno ćemo se družiti i dati dobar primer za pravilno ophođenje prema površinama na kojima se okupljaju mladi, kao i mnoštvo sugestija za zaštitu i očuvanje životne sredine.
#
Udruženje AzBuki
Mladi su zakon
Umetnička škola
Milica Milosavljević
očuvanje životne sredine
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- 100 miliona dinara za sufinansiranje medija
- Teodorova subota,
- „Čovjek lavina“ ponovo u NKC-u
- Uhapšen direktor škole u Trgovištu
- Premijera i jubilej u Narodnom pozorištu Niš
- Niš jača seoski turizam
- 80 miliona dinara za privredu
- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
- Kad reči pobeđuju džina
- Pas u Nišu napao ženu
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Emotivna niška premijera filma „Vetre, pričaj sa mnom“
- Vučić najavio gasnu elektranu kod Niša u saradnji sa Azerbejdžanom
- Niš, Knjaževac, Svrljig i Merošina zajedno predstavljaju turističke potencijale na Sajmu turizma u Beogradu
- Kreni-Promeni upozorava na stanje hale „Čair“ uoči Kupa Radivoja Koraća
- Dom učenika srednjih škola i Sportski centar „Čair“ – dobitnici ordena povodom Sretenja
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











