Tribina „Život sa sećanjem“ posvećena prepoznavanju demencije i Alchajmerove bolestiu Niškom kulturnom centru
Niš 17.09.2025. Južna Srbija Info - redakcija
U Niškom kulturnom centru, u četvrtak 18. septembra 2025. godine u 17 časova, biće održana tribina pod nazivom „Život sa sećanjem“, posvećena prepoznavanju demencije i Alchajmerove bolesti, kao i načinima usporavanja njihovog napredovanja kroz muziku, jezike, hobije i kreativnost.

Organizatori su Gradska opština Palilula, Niš i umetnički pokret Lakrimacija umetnice i aktivistkinje Suzane Petrović.
O ulozi muzike, umetnosti, jezika, šaha i socijalne podrške u životu osoba sa demencijom govoriće:
Suzana Petrović, profesor muzike, umetnica i aktivistkinja – o muzici kao terapiji, emocionalnom pokretaču i stimulatoru pamćenja.
Ana Đorđević, psiholog – o psihološkim aspektima bolesti i uticaju muzike na emocije.
Mila Mitić, socijalni radnik i Nela Mitković, psiholog iz Doma za smeštaj starih lica Eskulap centar – o iskustvima sa terena.
Ivana Jocić Veselić, profesor engleskog jezika i književnosti – o učenju jezika i čitanju kao metodama kognitivne stimulacije.
Ljubivoje Perunović, međunarodni šahovski sudija i predsednik Šahovskog kluba Niš – o značaju šaha za lični razvoj i očuvanje mentalnih sposobnosti.
Cilj tribine je podizanje svesti o demenciji i Alchajmerovoj bolesti, informisanje javnosti o simptomima i prevenciji, razbijanje predrasuda i stigme, kao i promocija zdravog načina života – kroz pravilnu ishranu, fizičku aktivnost, mentalnu stimulaciju, umetnost, jezike, društvene igre, šah i hobije.
#
Niš
Palilula GO
Niški kulturni centar
Suzana Petrović
Alchajmer bolest
demencija
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Konkursi za direktore četiri ustanove kulture
- Zaplenjeno više od pola tone rezanog duvana
- Kvar na vodovodnoj mreži u Durlanu
- Ademović obeležio završnicu festivala
- Vremenska prognoza
- Više kvarova na vodovodnoj mreži
- Dečija umetnička kolonija „Gračanica“
- Najavljene intervencije na mreži
- Podrška od 20.000 dinara za niške osnovce
- Nikolić prvi put za govornicom
- Sveti Sava kao putokaz u borbi za identitet
- Međunarodni praznik muzike u Nišu
- Kvarovi na vodovodnoj mreži
- Poseta premijera Nišu
- Ansambl „Branko“ na FolkFestu
Najnoviji oglasi
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Akcija MUP-a protiv korupcije: Među 26 uhapšenih i osumnjičeni za milionske zloupotrebe u Nišu i na jugu Srbije
- Sveti Arhijerejski Sinod SPC raspisao Konkurs za upis u Bogoslovije za školsku 2026/2027. godinu
- Saradnja za bolje zdravstvo: UKC Niš i Institut „Dedinje“ zajedno za pacijente












