Izložba fotografija Predraga Todorovića sa Nišvila
Jubilarni 20.Nišvill Jaž festival biće najavljen danas otvaranjem putujuće izložbe fotografija mladog autora Predraga Todorovića pod nazivom "džez sa juga" u pop-ap prostoru Kulturnog centra Beograda.

Pre otvaranja izložbe, u podne u istom prostoru organizator festivala na konferenciji za novinare najaviće program ovogodišnjeg Nišvila koji će biti održan od 14. do 17. avgusta u Nišu.
Predstavnicima medija obratiće se, kako je najavljeno, istaknuta džez pevačica Nada Pavlović, ovogodišnja dobitnica nagrade za životno delo, džez publicista Svetolik Jakovljević i direktor festivala Ivan Blagojević.
Nakon završetka pres konferencije biće otvorena izložba fotografija sa prošlogodišnjeg Nišvila mladog autora Todorovića, dvadeset i dve crno bele fotografije svetskih velikana džez muzike koji su nastupili.
Izložbu će otvoriti docent na fakultetu za medije i komunikacije Dragan Pavlović.
Todorović je student mastera fotografije na fakultetu za Medije i komunikacije. Posle nekoliko grupnih izložbi, ovo mu je prvo samostalno izlaganje.
Izložba u KCB će biti otvorena do 12. avgusta a za vreme Nišvila biće postavljena u Galeriji Art 55 u Nišu.
Na Platou ispred KCB-a nakon otvaranja izložbe nastupiće niški rythm & blues sastav "The Jam Station", jedan od učesnika jubilarnog Nišvila. Mnogočlana postava sa juga Srbije na atraktivan način, pravim zvučnim bogatstvom, spaja bluz i džez standarde u pitku formu, prilagođenu nastupima na ulicama i trgovima, istaknuto je u najavi.
#
izložba
Nišvil
džez
Nada Pavlović
The Jam Station
Dragan Pavlović
@nisville
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Pljeskavica iz ruke nije uspela
- Škola iz Čajetine najbolja na Roštiljijadi
- Sukanijada u Medoševcu
- Četiri premijere
- Nastavnik je prepoznao talenat
- Kad porodična komedija postane prava avantura
- „Moja Kozara, moj narod, moj jezik“
- „Radoje Domanović“ slavi 125 godina
- Vremenska prognoza
- Vikend radovi na vodovodnoj mreži
- Likovna kolonija Sićevo
- Kulturno leto 4. i 5. septembra
- Van Dam i Mitrović posetili decu u bolnici
- Maloletnik osumnjičen za drogu i municiju
- Lekari u Sečanici otkrili ozbiljne probleme
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Požar kod Bovanskog jezera zahvatio vikend-naselje, izgorele tri vikendice
- Pavlović: Veća podrška Niša za one koji žele da pokrenu sopstveni posao
- Leskovac: Prvi Memorijalni dečji humanitarni turnir u malom fudbalu posvećen Radošu Ceroviću, heroju sa Košara
- Četiri nove autočistilice za čistije ulice i lepši Niš
- Dženan Lončarević 11. septembra na niškoj Letnjoj pozornici
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












