Crvena zvezda u Nišu osvojila Kup Radivoj Korać treći put zaredom

Niš 19.02.2023. KKS, Južna Srbija Info

Sinoć je u prepunoj niškoj hali "Čair" Crvena zvezda osvajila Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać 2023! Crveno-beli su u finalu savladali ekipu Mega MIS i treću put zaredom osvojili „Žućkovu levicu“

Utakmica je počela u jakom ritmu, uz izjednačen rezultat, pa je posle pet minuta igre bilo 12:12. Preuzela je Zvezda inicijativu i posle dve trojke Nedovića u 8. minutu povela 22:15. Međutim, usledila je serija Mege 8:0 za vođstvo 23:22 na kraju prve deonice.

Okrenuli su crveno-beli za minut i po na 29:23, a posle četiri minuta u na 37:26 posle zakucavanja Petruševa. Sve do velikog odmora Zvezda je držala prednost, i to najmanje pet poena posle polaganja Uskokovića – 49:44, a na poluvremenu je bilo 51:44.

Držala je Mega priključak i na startu trećeg perioda, posle trojke Rorija smanjila na 50:54, ali je istom merom uzvratio Dobrić. U 26. minutu ekipa trenera Duška Ivanovića povećala je višak na 68:57. Rasla je prednost crveno-belih i na 15 poena (73:58), Dobrić je postigao čak 18 poena u ovoj četvrtini, posle koje je bilo 78:65.

Nastavila je Zvezda potpuno da kontroliše rezultat, 87:70 bilo je šest minuta pre kraja posle trojke Nedovića, a navijači crveno-belih su već počeli da slave. U finišu utakmice branilac Kupa je rutinski priveo posao kraju i zasluženo podigao pehar treći put zaredom.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET – MEGA MIS 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14)