Teniseri iz Pirota putuju sa Đokovićem na turnir u Peking
Pirot 12.09.2014. Beta
Teniski juniorski prvak Srbije u dublu Uroš Jović putovaće sa Novakom Đokovićem i još sedmoro mladih tenisera na Otvoreno prvenstvo Kine u Pekingu.

Član teniskog kluba Pirot 12-godišnji Uroš Jović dobio je poziv najboljeg svetskog tenisera i ne krije zadovoljstvo zbog toga.
"Prezadovoljan sam i Novakov poziv je nešto najbolje za mene. U Kini ćemo gledati Novaka kako igra sa vrhunskim teniserima, ali ćemo i mi trenirati. Obići ćemo Peking i druge znamenitosti Kine", rekao je Jović.
Turnir u Pekingu održaće se od 23. do 30. septembra. Jović je prvoplasirani na listi Teniskog Saveza Srbije u kategoriji do 12 godina. Pored šampionske titule u dublu, on je i vicešampion u singlu u kategoriji do 12 godina. Sa juniorskom reprezentacijom Srbije Jović je ove godine osvojio drugo mesto na prvenstvu Evrope u Alaniji. Sa njim radi trener Jovica Jovanović.
"Kako raste, Uroš je sve bolji. Nije od onih koji odustaju, njegova ljubav prema tenisu je ogromna i brzo uči. Verujem da ćemo ga, ukoliko nastavi ovako da trenira, viđati na velikim turnirima. Za njega i sve nas poziv Novaka Đokovića je veliko priznanje. Imaće organizovane treninge, gledaće mečeve. Ovo je još jedna potvrda da Pirot postaje grad sporta", rekao je Jovanović.
Teniski klub Pirot ima veliku podršku lokalne samouprave u Pirotu a Uroš Jović drugu godinu uzastopno dobija opštinsku sportsku stipendiju. Sa Đokovićem i njegovim timom u Kinu će putovati osam najboljih tenisera Srbije uzrasta od 12 do 14 godina.
#
Pirot
Novak Đoković
tenis
Jovica Jovanović
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Novi GUP Niša pred Komisijom
- Lekari UKC Niš u Supovcu
- Ime Svetog Pantelejmona velika obaveza
- Sveti Pantelejmon
- Mitropolit Arsenije u Kalamariji
- Preševo opterećeno, Gradina prohodnija
- Danas je Sveta Petka Trnova
- Kako će Niš izgledati do 2040
- Školarcima u Nišu po 20.000 dinara
- Vikend bez vode na dve lokacije u Nišu
- Radulović o slučaju Milić
- Neizvesne linije Rajanera iz Niša
- Povređena trojica mladića u udesu
- Novi studentski dom menja sliku smeštaja u Nišu
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Ne grade samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Mile Ristović: Danas nema ničeg jadnijeg nego biti Ćaci.
- „Nisam mađioničar, ali želim da vas lepo iznenadim“ – Pavlović obišao tri niška sela
- Leskovac; Iz budžeta grada isplaćeno 10.986.645 dinara
- HITNO ZA TURISTE: Od 5 do 9 sati sutra obustava na prelazima ka Grčkoj – očekuju se velika zadržavanja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












