Pobegao iz bolniice, pa poginuo na putu!
Surdulica 05.09.2015. Blic, Južna Srbija Info
Nebojša Jovanović (50) pobegao je u sredu iz Zdravstvenog centra u Surdulici, nakon čega je poginuo u saobraćajnoj nezgodi, prenosi Blic.

Ovo za „Blic“ tvrdi Mihajlo Jovanović, sin nastradalog čoveka. On kaže da je njegov otac pobegao lekarima i policajcima koji je trebalo da ga privedu na lečenje u Specijalnu bolnicu u Gornjoj Toponici kod Niša, nakon čega je poginuo u saobraćajnoj nezgodi.
Mihajlo smatra da je surdulička policija napravila propust, jer su njegovog oca ostavili bez nadzora u Zdravstvenom centru (ZC), u koji je doveden nakon što je pao na ulici i jer mu nisu oduzeli ključeve od automobila.
Otac je već nekoliko puta bio na lečenju od alkoholizma. U sredu je otišao iz kuće na Vlasinskom jezeru u Surdulicu, popivši veću količinu lekova za smirenje.
Da li je tih nekoliko časova koliko ga nije bilo pio i alkohol - ne znam. Hitna pomoć ga je pokupila oko 19 časova u centru Surdulice jer je pao i odvezla ga u ZC.
Doktorka je predložila da bude opet upućen na lečenje u Toponicu kod Niša, ali je on odbio. Iz ZC je upućen poziv policiji kako bi asistirali prilikom njegovog transporta - tvrdi Mihajlo.
On kaže da se čekao sanitet, koji je bio na terenu u Vranju, kako bi prevezao njegovog oca koji je za to vreme primao infuziju.
- Dvojica policajaca su negde otišla dok je on primao infuziju. Pošto je ostao sam, moj otac je u tom stanju pobegao iz bolnice i automobilom se udaljio u nepoznatom pravcu.
Poginuo je u toku noći. Ne mogu da shvatim da policija nije uspela da ga nađe - priča Mihajlo, koji smatra da nije bilo potrebe da se čeka sa transportom jer ZC uvek jedan sanitet ima u rezervi za hitne slučajeve.
#
policija
Hitna pomoć
Surdulica
saobraćajna nezgoda
lečenje
Gornja Toponica
alkoholizam
Nebojša Jovanović
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Sa svečane sednice: Niš kao prestonica Srbije
- Minus vraća tople radijatore i tokom noći
- Dan oslobođenja Niša od Turaka
- Pronađeno beživotno telo muškarca u kući
- Sredstva Filmskih susreta za lečenje dece
- Zimsko porodično druženje u Niškoj Banji
- Vozač udario pešaka i pobegao, ne ide u pritvor
- Pešače da se ne zaboravi Albanska golgota
- Prijavljivanje za plivanje za Bogojavljenski krst
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju
- Ana Štajdohar u parku Svetog Save za "Srpsku"
- Sveti Stefan Prvomučenik
- Izmene na pojedinim prigradskim linijama
- Trideset godina glasa i vere
Najnoviji oglasi
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Pronevera cigareta vrednih oko dva miliona evra: Među uhapšenima Nišlija i Prokupčanin
- Napad u Nišu: Jedan muškarac teško povređen, dvojica privedena
- Božićni turnir u šahu okuplja mlade talente u Nišu
- Ognjenu Petkoviću i Zoranu Trajkoviću po godinu dana zatvora, sud nije utvrdio ko je naneo smrtonosni udarac
- Trideset godina glasa i vere: Orden Svetog Romana Đuniškog Dečje–omladinskom horu „Branko“ na Božićnom koncertu
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!










