Nova stranka: Ispitati ulogu Siniše Malog u privatizaciji leskovačkog “Zdravlja”
Leskovac 28.10.2015. Jugmedia, Južna Srbija Info
Nova stranka u Leskovcu zatražila je danas da se ispita uloga Siniše Malog u „sumnjivoj“ privatizaciji fabrike lekova “Zdravlje”, koja je 2003. godine prodata islandskom “Farmakomu” za svega 3,5 miliona evra.

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali, čije se ime ovih dana vezuje za više afera, bio je tada direktor Centra za tendersko-aukcijsku privatizaciju, kao i predsednik komisije za pregovore oko prodaje leskovačkog “Zdravlja”.
Saopštenje prenosimo u celosti:
Nova stranka zahteva da se preispita uloga aktera u bednoj privatizaciji Kompanije Zdravlje 2003 godine. Podsećamo da je tada direktor Centra za tendersko-aukcijsku privatizaciju, kao i predsednik komisije za pregovore oko prodaje Zdravlja Leskovac. rešenjem br 119-01-022/2002-08 od 14.10.2002. bio Siniša Mali, današnji gradonačelnik Beograda i istaknuti član SNS-a, čiji su članovi bili još i Petar Stojanović, tadašnji direktor Akcionarskog društva “Zdravlje” i Bratislav Prokopović, tadašnji predsednik IO SO Leskovac.
Podsećamo da je tada 70% akcija Akcionarskog društva “Zdravlje” prodato za tričavih 3,5 miliona evra, mada je realna vrednost kompanije koja je u godini pre toga ostvarila profit od 3,1 mil eura bila skoro 10 puta veća.
Podsećamo da u pismu broj 07/01 potpisanom od Siniše Malog piše: “Na osnovu čl.2. Zakona o privatizaciji, Agencija za privatizaciju daje saglasnost na odluku skupštine Zdravlja, br. 05/326/24-02 od 14.10.2002, kojom se: Utvrđuje ukupna vrednost kapitala FHI Zdravlje a.d. na dan 30.06.2002. u iznosu od 2.716.609.000 dinara”, što u prevodu znači u da je u tom trenutku Zdravlje Leskovac vredelo nešto više od 45 miliona eura.
Već nakon nekoliko dana Agencija za privatizaciju uputila je generalnom direktoru Zdravlja faks poruku br. 07/01 od 1. novembra 2002. sa potpisom Siniše Malog, kojom traži „da se hitno obustave sve pravne radnje koje su preduzete u skladu sa Odlukom Skupštine Zdravlja br. 05-326/24-02 od 14.10.2002, a koja se tiče upisa u sudski registar i kojim se traži da Skupština tu Odluku stavi van snage“ i da se kao ukupna vrednost kapitala FHI Zdravlje upiše iznos od 564.332.000 dinara iz 1999. ili p.4 mil evra, bez obzira na inflaciju koja je uvećala vrednost kapitala za 5 puta.

Nova Stranka zahteva da se preispita imovinsko stanje učesnika u privatizaciji zdravlja pre i posle privatizacije i ako se utvrdi da postoji osnova za krivičnu odgovornost, u skladu sa tim preduzmu radnje kako bi se odgovorni kaznili za ovakvo delovanje protiv Leskovca i države. Očigledno je da je sve ovo samo nanelo štetu i Leskovcu i Srbiji, omogućilo ogromnu korist kupcu Zdravlja i omogućilo da preko 1700 radnika ostane bez posla.
Danas kada se priča o izgradnji Beograda na vodi, gde je opet učesnik istaknuti član SNS-a Siniša Mali, Leskovac je došao do nivoa da bude na hlebu i vodi.
#
Leskovac
privatizacija
Nova stranka
Agencija za privatizaciju
Siniša Mali
bez posla
Zdravlje Aktavis
Bratislav Prokopović
Petar Stojanović
@NovaStranka
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Sa svečane sednice: Niš kao prestonica Srbije
- Minus vraća tople radijatore i tokom noći
- Dan oslobođenja Niša od Turaka
- Pronađeno beživotno telo muškarca u kući
- Sredstva Filmskih susreta za lečenje dece
- Zimsko porodično druženje u Niškoj Banji
- Vozač udario pešaka i pobegao, ne ide u pritvor
- Pešače da se ne zaboravi Albanska golgota
- Prijavljivanje za plivanje za Bogojavljenski krst
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju
- Ana Štajdohar u parku Svetog Save za "Srpsku"
- Sveti Stefan Prvomučenik
- Izmene na pojedinim prigradskim linijama
- Trideset godina glasa i vere
Najnoviji oglasi
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Pronevera cigareta vrednih oko dva miliona evra: Među uhapšenima Nišlija i Prokupčanin
- Napad u Nišu: Jedan muškarac teško povređen, dvojica privedena
- Božićni turnir u šahu okuplja mlade talente u Nišu
- Ognjenu Petkoviću i Zoranu Trajkoviću po godinu dana zatvora, sud nije utvrdio ko je naneo smrtonosni udarac
- Kerković - Mitić: Srpsko-ruski humanitarni centar u Nišu ne sme biti žrtva političkih pritisaka
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!










