Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Podneta prijava Budžetskoj inspekciji zbog trošenja sredstava na „zelene“ instalacije

rss

Niš 23.06.2026. Južna Srbija Info - redakcija

Udruženje „Nišlije da se pitaju“ podnelo je prijavu Budžetskoj inspekciji Ministarstva finansija i zatražilo vanredni inspekcijski nadzor u vezi sa trošenjem sredstava Gradske opštine Palilula u iznosu od 988.200 dinara, koja su, prema navodima iz prijave, utrošena na uređenje dva vozila postavljena u javnom prostoru.

Podneta prijava Budžetskoj inspekciji zbog trošenja sredstava na „zelene“ instalacije

Kako navodi prof. dr Tamara Milenković Kerković, odbornica u Skupštini grada Niša i predstavnica udruženja, reč je o dva rashodovana vozila – „Zastava Florida“ i „Lada Niva“ – koja su bila postavljena u okolini Palilulske i Pirotske rampe i naknadno uklonjena nakon reakcija dela javnosti.

Prema njenim navodima, sredstva su utrošena na više stavki u okviru projekta uređenja, uključujući pripremu i čišćenje vozila, izradu dekorativnih elemenata, kao i postavljanje veštačke trave i pratećih vizuelnih rešenja.

Iz udruženja ističu da smatraju da je ovakve projekte potrebno dodatno razmotriti u kontekstu prioriteta uređenja zelenih površina i komunalnog održavanja, posebno u delovima grada gde postoji potreba za većim ulaganjem u infrastrukturu i zelenilo.

Takođe se navodi da je zatraženo da Budžetska inspekcija ispita način realizacije i trošenja sredstava, kao i da se utvrdi da li su sve procedure sprovedene u skladu sa propisima.

Prijava je podneta 19. juna 2026. godine.


#   Niš   Palilula GO   Tamara Kerković
@TamaraKerkovic @


 



Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima