Predsednik Aleksandar Vučić obišao fabriku Teklas u Vladičinom Hanu
Vladičin Han 18.08.2017.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je danas, u okviru obilaska Vladičinog Hana, fabriku turskog investitora, Teklas, gde će prisustvovati polaganju kamena-temeljca za izradnju novih proizvodnih kapaciteta fabrike.

Šefa srpske države, koji je u Vladičin Han stigao sa potpredsednicima Vlade Srbije Zoranom Mihajlović i Rasimom Ljajićem, dočekali su vlasnik Teklasa Raul Danon, ambasador Turske Tanžun Bilgi i predsednik opštine Vladičin Han Goran Mladenović.
Kamen temeljac za izgradnju novih kapaciteta turskog investitora Teklas Automotiv biće položen u Industrijskoj zoni u Vladičnom Hanu.

Fabrika Teklas u Vladičinom Hanu trenutno zapošljava 400 radnika, a planira da do kraja 2019. proširenjem kapaciteta broj zaposlenih poveća na 2.000.
Do kraja ove godine trebalo bi da bude izgrađen novi pogon - proizvodni pogon i rekreativni bazen za radnike.
Planirana su još dva pogona, jedan do kraja iduće godine, a drugi će biti završen do kraja 2019., a kada se sve kompletira biće zapošljeno 2.000 radnika.

Teklas je 7. aprila prošle godine otvorio fabriku u Vladičinom Hanu.
Turska kompanija je iz stečaja kupila privredno društvo AD Sloga iz Vladičinog Hana, a investicija je vredna 11,35 miliona evra.
Planirano je da fabrika u Srbiji pravi automobilske delove za Mercedes, BMW, Audi, Folksvagen, Škodu.
Kompanija Teklas je osnovana 1971. godine, kada je otvorena prva fabrika za delove od ekstrudirane gume i delove od brizgane plastike.

Teklas danas dizajnira, razvija i proizvodi sisteme za cirkulaciju tečnosti i sisteme brisača za velike proizvođače u automobilskoj industriji.
Sa sedam fabrika u četiri zemlje i više od 3.600 zaposlenih, Teklas predstavlja globalnog dobavljača u auto-industriji.
Predstavnici fabrike Teklas, kako je najavljeno, danas će uručiti troje invalidskih kolica na električni pogon - dvoje porodicama hendikepirane dece, a jedno Crvenom krstu.
#
Vladičin Han
Goran Mladenović
Aleksandar Vučić
predsednik opštine
Teklas auto kompanija
električni
električni pogon
@avucic
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Pronađeno beživotno telo muškarca u kući
- Sredstva Filmskih susreta za lečenje dece
- Zimsko porodično druženje u Niškoj Banji
- Vozač udario pešaka i pobegao, ne ide u pritvor
- Pešače da se ne zaboravi Albanska golgota
- Vremenska prognoza
- Prijavljivanje za plivanje za Bogojavljenski krst
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju
- Ana Štajdohar u parku Svetog Save za "Srpsku"
- Sveti Stefan Prvomučenik
- Izmene na pojedinim prigradskim linijama
- Trideset godina glasa i vere
- Nagradni konkurs u Kuršumliji povodom Savindana
- Zimska čarolija na ledu u Prokuplju
- Pretio i držao muškarca zatvorenog
Najnoviji oglasi
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Institut „Niška Banja“: 59 godina tradicije i novi iskoraci u savremenoj medicini
- Pronevera cigareta vrednih oko dva miliona evra: Među uhapšenima Nišlija i Prokupčanin
- Napad u Nišu: Jedan muškarac teško povređen, dvojica privedena
- Božićni turnir u šahu okuplja mlade talente u Nišu
- Ognjenu Petkoviću i Zoranu Trajkoviću po godinu dana zatvora, sud nije utvrdio ko je naneo smrtonosni udarac
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!










