Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Preko mosta dok se ne sruši

rss

02.06.2013. Autor: Rts

Pored mosta svakodnevno dežuraju i policijske patrole.

Preko mosta dok se ne sruši

Most na Južnoj Moravi u Rataju kod Vranja, već dva meseca je zatvoren za saobraćaj. Barikade i znake upozorenja koje postavlja policija neko uporno uklanja, a meštani prelaze preko mosta iako nije bezbedno.

Popustila je konstrukcija, a most na Južnoj Moravi u Rataju kod Vranja je na više mesta oštećen, dok su ulegnuća veća od pola metra. Nije bezbedan za saobraćaj a meštani, i pored upozorenja policije, i dalje prelaze preko njega.

"Moraju da pređu, gde će da kruže preko jezera i Aleksandrovca do Vranja. To je duplo više", kaže Mile Maličević iz Pavlovca.

Srboljub Nedeljković iz Rataja kaže da se plaši kad prelazi most, jer je napukao na više mesta.

Policija u Vranju postavila je veće barikade. Nanet je šljunak i zemlja i time je prelaz preko mosta onemogućen.

Tomislav Spasić, vršilac dužnosti načelnika Saobraćajne policije u Policijskoj upravi u Vranju, kaže da upozoravaju meštane da će, ukoliko budu prelazili most i dalje, uputiti krivične prijave, jer most nije bezbedan.

Meštani do Vranja i Bujanovca stižu lošim, zaobilaznim putevima, dužim za pet do dvanaest kilometara.

Predsednik Mesne zajednice Rataje Dragan Mančić kaže da su sada postavljene barikade koje ni pešaci ne mogu da pređu: "Mi više nemamo nikakvu mogućnost za prelaz preko mosta."

Potkopavanje i oštećenje mosta je posledica nedozvoljene eksploatacije peska iz reke Južne Morave. Most je vojska sagradila pre pedeset godina, a od 1996. godine do sada saniran je četiri puta.

U Direkciji za izgradnju Vranja kažu da će most ponovo biti saniran. Napravili su plan javnih nabavki za sanaciju mosta koja će koštati oko sedam miliona dinara.

Komentara: 0


#   policija   saobraćaj   Tomislav Spasić   krivične prijave   mesne zajednice
@


 


[ Dodaj komentar ]





Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima