Skuplja putarina: Od Niša do Beograda 800 dinara
Novi Sad 07.01.2016. Telegraf, Tanjug
Ističući da imamo najjeftiniju putarinu u Evropi, odlučeno je da se cena poveća, jer su Putevima Srbije potrebna veća sredstva za održavanje mreže državnih puteva

Vlada je saglasna s predlogom da se putarina poveća za 10 odsto i da očekuje da će se to dogoditi do kraja januara.
Drobnjak je rekao Tanjugu da predlog za povećanje putarine treba prvo da odobri Nadzorni odbor Puteva Srbije i da će zatim biti prosleđen Vladi na usvajanje.
Ističući da imamo najjeftiniju putarinu u Evropi, Drobnjak je napomenuo da su Putevima Srbije potrebna veća sredstva za održavanje mreže državnih puteva.
Drobnjak očekuje da će zahvaljujući poskupljenju od 10 odsto godišnji prihod od putarine biti uvećan za milijardu i po dinara.
– U Srbiji imamo oko 650 km autoputeva i samo za njihovo održavanje je potrebno godišnje oko tri i po do četiri milijarde dinara, ali nama je potrebno sigurno duplo više – naveo je Drobnjak.
Čelnik Puteva Srbije dodaje da to javno preduzeće prihod od putarine ne koristi samo za održavanje autoputeva već svih 15.000 km državnih puteva.
– Naša putarina je najeftinija u Evropi, mi smo daleko jeftiniji i od Hrvatske, Slovenije, Rumunije i Bugarske. U Srbiji je cena putarine po kilometru samo tri centa, a u drugim državamo od pet do sedam centi po kilometru”, rekao je Drobnjak i podsetio da putarina u Srbiji nije povećana od februara 2008. godine.
On je kazao da je, na primer, u Hrvatskoj cena putarine veća oko dva i po puta i iznosi 8,5 centi po pređenom kilometru.
Drobnjak kaže da vožnja autoputem od Beograda do Niša sada košta 730 dinara tako da će povećanje biti svegta oko 70 dinara za 240 kilometara.
- Vreme je da se poveća putarina i to se neće odraziti na promet, s obzirom na povoljan geografski položaj Srbija. Takođe, mi Srbi volimo da stignemo što pre, tako da će se i dalje isto koristiti autoput”, rekao je on.
Drobnjak je, takođe, rekao da je za uređenje kompletne mreže državih puteva u Srbiji potrebno oko tri do četiri milijarde evra objasnivši da u tu sumu ulazi i nastavak gradnje putnih koridora 10 i 11, kao i planirana izgradnja regionalnih autoputeva Pojate – Preljina i Ruma Novi Sad.
#
Putevi Srbije
poskupljenje
naplata
putarina
Novi Sad
Zoran Drobnjak
Nadzorni odbor
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Niška „Lavina“ na Evroviziji
- Šetnja i program na Trgu kralja Milana
- Vremenska prognoza
- 100 miliona dinara za sufinansiranje medija
- Teodorova subota,
- „Čovjek lavina“ ponovo u NKC-u
- Uhapšen direktor škole u Trgovištu
- Premijera i jubilej u Narodnom pozorištu Niš
- Niš jača seoski turizam
- 80 miliona dinara za privredu
- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Vučić najavio gasnu elektranu kod Niša u saradnji sa Azerbejdžanom
- Niš, Knjaževac, Svrljig i Merošina zajedno predstavljaju turističke potencijale na Sajmu turizma u Beogradu
- Kreni-Promeni upozorava na stanje hale „Čair“ uoči Kupa Radivoja Koraća
- Dom učenika srednjih škola i Sportski centar „Čair“ – dobitnici ordena povodom Sretenja
- „Metla grupa“ preuzela Nišku pivaru, najavljena modernizacija i očuvanje tradicije
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











