Kad penzioneri "raspišu" izbore
Prokuplje 29.11.2015. RTS
Dosadašnji predsednik Udruženja pezionera u Prokuplju Milovan Vučićević ponovo je izabran na ovu funkciju. Dok on smatra da je novi mandat potvrda da je ispravno radio, deo članstva ističe da su u više od polovine mesnih odbora izbori falsifikovani.

Dosadašnji predsednik Udruženja pezionera u Prokuplju Milovan Vučićević ponovo je izabran za prvog čoveka ove organizacije. Dok on tvrdi da je njegov novi četvorogodišnji mandat najbolja potvrda da je u prethodnom periodu ispunio očekivanja najvećeg dela članstva, deo penzionera još jednom su ponovili da su u više od polovine mesnih odbora izbori falsifikovani, uz najavu da će dokaze o tome dostaviti nadležnim državnim organima.
Delegati Izborne skupštine i pristalice dosadašnjeg predsednika Udruženja penzionera u Prokuplju Milovana Vučićevića pozdravili njegov ponovni izbor aplauzom i ovacijama.
Jednoglasna podrška delegata, ali i većine članstva, koje nije imalo protivkandidata za prvog čoveka, za Vučićevića je najbolja potvrda uspešnog rada u interesu penzionera.
"Ja sam na svakom mesnom odboru, na svakom sastanku, pa i danas govorio, izaberite svog predstavnika, svog predsednika koji je dobar, nemojte mene. Međutim, ja ne mogu da utičem na volju glasača", kaže Milovan Vučićević, predsednik Udruženja penzionera u Prokuplju.
Deo članova udruženja međutim, tvrdi da su izbori u većini mesnih odbora falsifikovani, odnosno da je učinjeno sve da Vučićević bude jedini kandidat. Pokušaj da saznanja o tome iznesu na Izbornoj skupštini, završen je neuspešno, uz burnu reakciju većine prisutnih.
"Ne priznajemo izbore, jer su neregularni i lažni. Mi smo u mesnim odborima održali izborne konferencije i legalno izabrali svoje ljude za delegata i kandidata za predsednika Udruženja. Gospodin Vučićević je sve to promenio, skupio svoje ljude, izlažirao izbore i evo danas vidite", kaže Stanimir Ivezić, predsednik MO penzionera naselja Garić.
"On ima trinaest poništenih izbornih konferencija, gde god mu nije odgovaralo i gde je imao protivkandidata, on je poništio", kaže Radica Novaković, predsednik MO penzionera naselja Carina.
Vučićević odbacuje optužbe i tvrdi da su izborne konferencije ponavljane samo u onim odborima, gde nisu zakazane u skladu sa Statutom i da nema ništa protiv da nadležni ispitaju ceo izborni proces.
"U mesnoj organizaciji koja ne radi, ne izvršava zadatke, predsednik Udruženja i Izvršni odbor mogu da ponište i zakažu nove izbore", kaže Milovan Vučićević, predsednik Udruženja penzionera u Prokuplju.
Udruženje penzionera u Prokuplju, sa preko sedam hiljada članova, predstavlja najbrojniju društvenu organizaciju u Toplici, sa značajnim izvornim prihodima i višemilionskim obrtom u nabavci ogreva i životnih namirnica, koje se članovima dele po povoljnim uslovima. Dok je za većinu penzionera sa niskim primanjima ovo spas, ima i onih koji u tome vide mogućnost za malverzacije.
#
Prokuplje
Radica Novaković
penzioneri
Udruženje penzionera
Udruženje penzionera Prokuplje
Milovan Vučićević
Izvršni odbor
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- 100 miliona dinara za sufinansiranje medija
- Teodorova subota,
- „Čovjek lavina“ ponovo u NKC-u
- Uhapšen direktor škole u Trgovištu
- Premijera i jubilej u Narodnom pozorištu Niš
- Niš jača seoski turizam
- 80 miliona dinara za privredu
- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
- Kad reči pobeđuju džina
- Pas u Nišu napao ženu
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Vučić najavio gasnu elektranu kod Niša u saradnji sa Azerbejdžanom
- Niš, Knjaževac, Svrljig i Merošina zajedno predstavljaju turističke potencijale na Sajmu turizma u Beogradu
- Kreni-Promeni upozorava na stanje hale „Čair“ uoči Kupa Radivoja Koraća
- Dom učenika srednjih škola i Sportski centar „Čair“ – dobitnici ordena povodom Sretenja
- „Metla grupa“ preuzela Nišku pivaru, najavljena modernizacija i očuvanje tradicije
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











