Ko ne obavesti policiju, a prikuplja dobrovoljni prilog, sledi mu kazna
08.01.2016. Tanjug, Južna Srbija Info
Predloženim zakonom, koji je Vlada Srbije uputila u skupštinsku proceduru, predviđeno je da se dobrovoljni prilozi prikupljaju posredstvom humanitarnih i drugih udruženja, uz obaveštavanje nadležne organizacione jedinice MUP-a i ne mogu se prikupljati ako o tome nije obavešten nadležni organ.

Onaj ko prikuplja dobrovoljne priloge bez obaveštavanja nadležnog organa ili u toku prikupljanja dobrovoljnih priloga ugrozi spokojstvo građana ili naruši javni red i mir biće kažnjen novčanom kaznom od 10.000 do 50.000 dinara ili radom u javnom interesu od 40 do 120 sati.
Ko bez obaveštavanja nadležnog organa organizuje prikupljanje dobrovoljnih priloga ili za prikupljanje dobrovoljnih priloga koristi decu ili maloletne osobe biće kažnjen novčanom kaznom od 50.000 do 150.000 dinara ili kaznom zatvora od 30 do 60 dana.
Predloženim zakonom je predviđeno i da se građanin koji prosjačenjem ugrožava spokojstvo građana ili narušava javni red i mir kazni novčanom kaznom od 5.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana. Organizator prosjačenja ili onaj koji za prosjačenje koristi decu ili maloletne osobe kazniće se novčanom kaznom od 50.000 od 150.000 dinara i kaznom zatvora od 30 do 60 dana.
Zakon predviđa kazne i za one koji paljenjem pirotehničkih proizvoda narušavaju javni red i mir ili ugrožavaju sigurnost građana – kazniće se novačnom kaznom od 10.000 do 50.000 dinara ili radom u javnom interesu od 40 do 120 sati. Predviđeno je i da onaj ko pucanjem iz vatrenog ili drugog oružja ili imitacije oružja narušava javni red i mir bude kažnjen novčanom kaznom od 50.000 do 150.000 dinara ili kaznom zatvora od 30 do 60 dana.
Predlog zakona predviđa da se narušavanje javnog reda i mira svađom ili vikom kažnjava novčanom kaznom od 5.000 do 20.000 dinara, a korišćenjem muzičkih instrumenata, radio i televizijskih prijemnika i drugih zvučnih uređaja kaznom od 5.000 do 30.000 dinara. Ako te prekršaje obavlja grupa od tri ili više osoba, kazna će biti od 20.000 do 100.000 dinara.
Izazivanje ili učestvovanje u tuči biće kaznjeno novčanom kaznom od 50.000 do 150.000 dinara ili kaznom zatvora od 30 do 60 dana, a ukoliko je u grupi koja na taj način narušava javni red tri ili više osoba, kazna će biti 30 do 60 dana zatvora.
#
Vlada Republike Srbije
zakoni
humanitarna akcija
kazne
humanitarna pomoć
javni red i mir
svađa
buka
Skupština Srbije
prekršaj
predlog zakona
pirotehnika
novčane kazne
dobrovoljni prilog
@Vlada_SR
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vikend radovi na mreži
- Vremenska prognoza
- Ohrabrujuće vesti iz UKC Niš
- Više termina, manje čekanja u UKC Niš
- Prikupljeno 92 jedinica krvi
- Grdelička regata
- Šta je usmrtilo pčele u Mezgraji?
- Panteleju sredstva za osnaživanje žena
- Radovi na vodovodnoj mreži:
- Auto-sedišta za podršku porodicama
- Mobilna ambulanta
- Stiže 30.000 turističkih vaučera
- Pronađena eksplozivna naprava
- Serija krađa u Nišu okončana hapšenjem
- Nove sudije stupile na funkciju
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Pare za "pomoć građanima" iz Akcionarskog fonda - umesto Dinkićevih 1000 stiže Vučićevih 50 evra
- Zaposlena u niškoj „Tržnici“ spasila život muškarcu na Tvrđavskoj pijaci
- Leskovac: Završena sedma centralna pojačana kontrola saobraćaja, otkriveno oko 42.5000 prekršaja
- Mladi naprednjaci iz Niša zatražili objašnjenje zbog političkog skupa u Opštini Medijana
- Građanin koji je promenio pol ima prava da to bude upisano u matičnu knjigu rođenih
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












