Pomoć Vladičinom Hanu na saniranju šteta od poplava
Vladičin Han 12.07.2023. Južna Srbija Info
Ministarka rudarstva i energetike u Vladi Republike Srbije Dubravka Đedović posetila je danas, zajedno sa predsednikom Opštine Vladičin Han Goranom Mladenovićem, domaćinstva koja se nalaze u neposrednoj blizini potoka čije je izlivanje značajno oštetilo lokalne ulice, a čija sanacija je danas počela.

Mladenović je tom prilikom upoznao ministarku Đedović sa opsegom štete koju su u Vladičinom Hanu napravile junske poplave, kao i sa dinamikom otklanjanja posledica.
Ministarka je izrazila zadovoljstvo zbog toga što radovi na sanaciji lokalne infrastrukture napreduju dobro, podsetivši na to da je počela isplata državne pomoći za porodice čiji su stambeni objekti oštećeni u poplavama.
Ona je napomenula da su prvi iznosi isplaćeni u Kragujevcu i Kraljevu, koje je posetila prošle nedelje, pri čemu je izrazila uverenje da će uskoro i ostale lokalne samouprave završiti ono što je do njih i da će im ubrzo biti isplaćena pomoć.
Đedović je sa predsednikom Opštine razgovarala i o merama energetske efikasnosti u toj lokalnoj samoupravi, za koje je Ministarstvo do sada uložilo 43,5 miliona dinara, dok je Opština izdvojila 19,5 miliona.
Time je omogućena subvencija za 113 domaćinstava, većim delom za unapređenje izolacije, zamenu prozora ili kotlova, dok je sedam porodica dobilo subvencije za ugradnju solarnih panela.
Ta saradnja će biti nastavljena jer se Vladičin Han prijavio na oba aktuelna javna poziva Ministarstva. Već sledeće nedelje biće potpisan ugovor između Ministarstva i Opštine za nastavak subvencionisanja energetske sanacije porodičnih kuća i stanova.
#
Vladičin Han
Vlada Republike Srbije
poplave
Ministarstvo rudarstva i energetike
Dubravka Đedović
@Vlada_SR
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- 82 medalje na startu Lige Grada Niša u tekvondou
- Vremenska prognoza
- „Zorba“ u Narodnom pozorištu Niš
- Sednica Odbora za imenovanje
- Čair ispunjen dečjim osmesima: 4.000 mališana plesom poslalo poruku o zdravlju i zajedništvu
- „Maleni cvet” i Festival ruskog filma u junu
- Potpuna čarolija
- Radovi i mogući prekidi u više delova Niša
- Kako izabrati suplemente
- Konkursi za direktore četiri ustanove kulture
- Zaplenjeno više od pola tone rezanog duvana
- Kvar na vodovodnoj mreži u Durlanu
- Ademović obeležio završnicu festivala
- Više kvarova na vodovodnoj mreži
- Dečija umetnička kolonija „Gračanica“
Najnoviji oglasi
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Sveti Arhijerejski Sinod SPC raspisao Konkurs za upis u Bogoslovije za školsku 2026/2027. godinu
- Akcija MUP-a protiv korupcije: Među 26 uhapšenih i osumnjičeni za milionske zloupotrebe u Nišu i na jugu Srbije
- Saradnja za bolje zdravstvo: UKC Niš i Institut „Dedinje“ zajedno za pacijente












