Fakultet umetnosti: Koncert Nevene Aksentijević i Olge Petrović
Niš 14.04.2015.
U utorak, 14. aprila 2015. održaće se koncert Nevene Aksentijević i Olge Petrović u Fakultetu umetnosti.

Koncert Nevene Aksentijević, violina i Olge Petrović, klavir, održaće se u utorak, 14. aprila 2015. godine, u Koncertno-izložbenom prostoru FU sa početkom u 20 sati. Ulaz je slobodan.
Na programu su dela Bramsa, Paganinija, Mokranjca i Griga.
PROGRAM
J. Brahms - Sonata za violinu i klavir, br. 3, d-moll
Allegro
Adagio
Un poco presto e con sentimento
Presto agitato
N. Paganini - Moses-Fantasie
V. Mokranjac - Stara pesma i igra
E. Grieg - Sonata za violinu i klavir, br. 3, c-moll
Allegro molto ed appassionato
Allegretto espressivo alla romanza
Allegro animato
Nevena Aksentijević, rođena je 1991. godine u Jagodini. Muzičko obrazovanje započinje u Školi za muzičke talente u Ćupriji, u klasi prof. Zorice Ilić. Nastavlja svoje školovanje u muzičkoj školi “Mokranjac” u Beogradu u klasi prof. Vladimira Vasiljevića. Osvajala je nagrade solo i sa kamernim sastavima na takmičenjima u Beogradu, Nišu i Sremskoj Mitrovici. Dobitnik je stipendije za masterklas profesora Gernot Winischhofer-a i Asye Kushner u Austriji 2013. i 2014. godine. Član je kamernih orkestara Hibridi, Concertante i Camerata Vienna. Trenutno je student IV godine na Fakultetu umetnosti u Nišu u klasi prof. Marije Rajković.
Olga Ljahova Petrović (1958), završila studije klavira u Sverdlovsku, Ruska Federacija, na Uralskom državnom konzervatorijumu M. Musorgski u klasi prof. T. Makohi (1983) i stekla zvanje profesora, soliste, orkestarskog i kamernog izvođača. Po završetku fakulteta radila je u Sverdlovskom Akademskom pozorištu, A. Lunačarski za operu i balet, kao korepetitor. Od 1990. godine živi u Nišu, gde je od 1992. radila na Višoj muzičkoj školi kao viši predavač na predmetu Čitanje s lista i upoznavanje klavirske literature i bila korepetitor na gudačkom odseku (violina, viola) sve do 2002. godine. Od tada radi na Fakultetu umetnosti u Nišu, najpre kao stručni saradnik za predmet Čitanje s lista i korepeticija, a od 2004. kao samostalni umetnički saradnik, korepetitor gudačkog odseka na osnovnim i master akademskim studijama. Koncertirala je kao solista, ali i ostvarila zapaženu muzičku saradnju sa mnogim umetnicama. Od koncerata posebno ističemo Premijerne koncerte sa Niškim simfonijskim orkestrom – Veče srpskih kompozitora (Radenković, Jaćimović) i Muzika viva - Koncert J. S. Baha u f-molu;Ciklus koncerata sa dobitnicima nagrada na I međunarodnom susretu limenih duvača u Novom Sadu; Narodni muzej Kraljevo, III međunarodni festival klasične gitare Niš 2002, Veče viole, IV međunarodno takmičenje gudača, II violinski maraton, Veče violinske muzike, Duhovni koloseum povodom Svetskog dana muzike.
#
Niš
Fakultet umetnosti
obrazovanje
klavir
violina
Nevena Aksentijević
Olga Petrović
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- 100 miliona dinara za sufinansiranje medija
- Teodorova subota,
- „Čovjek lavina“ ponovo u NKC-u
- Uhapšen direktor škole u Trgovištu
- Premijera i jubilej u Narodnom pozorištu Niš
- Niš jača seoski turizam
- 80 miliona dinara za privredu
- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
- Kad reči pobeđuju džina
- Pas u Nišu napao ženu
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Niš, Knjaževac, Svrljig i Merošina zajedno predstavljaju turističke potencijale na Sajmu turizma u Beogradu
- Vučić najavio gasnu elektranu kod Niša u saradnji sa Azerbejdžanom
- Kreni-Promeni upozorava na stanje hale „Čair“ uoči Kupa Radivoja Koraća
- Dom učenika srednjih škola i Sportski centar „Čair“ – dobitnici ordena povodom Sretenja
- „Metla grupa“ preuzela Nišku pivaru, najavljena modernizacija i očuvanje tradicije
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











