Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Zvučni pejzaži kamerne muzike u Nišu

rss

Niš 08.09.2025. Južna Srbija Info - redakcija

Ljubitelje klasične muzike očekuje jedinstven muzički događaj – koncert kamerne muzike „Zvučni pejzaži“, koji će biti održan u utorak, 9. septembra 2025. godine, u sali Niškog simfonijskog orkestra sa početkom u 20 časova.

Zvučni pejzaži kamerne muzike u Nišu

Ovaj koncert predstavlja krunu dugogodišnje saradnje umetnica sa Akademije umetnosti u Banjaluci i Fakulteta umetnosti u Nišu: pijanistkinje Timee Hotić (BiH), flautistkinje Marije Pilipović (BiH) i flautistkinje Ane Veličković-Igić (Srbija).

Na programu će se naći dela savremenih autora poput Ijana Klarka, Hermana Biftinka i Gerija Šokera, kao i klasika kamerne literature – Franca Doplera i Malkolma Arnolda. Publika će imati priliku da uživa u raznovrsnim zvučnim bojama koje spajaju flautu i klavir, od baroknih uticaja do modernih muzičkih eksperimenata.

Svaka od izvođačica iza sebe ima bogatu koncertnu i pedagošku karijeru, brojna priznanja i izdanja, a njihova saradnja tokom godina obeležena je premijerama novih dela, nastupima širom regiona i negovanjem kamerne muzike kao posebne umetničke forme.

Ulaznice po ceni od 500 dinara mogu se kupiti u knjižari Indigo (Obrenovićeva) i na ulazu u salu Niškog simfonijskog orkestra na dan koncerta.


#   Niš   Fakultet umetnosti   Simfonijski orkestar   Niški kulturni centar   kamerna muzika
@


 



Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima