55 maratona za 55 dana: 33. dan: Doljevac - Aleksinac
Niš 08.10.2016. Miroslav Aksentijević – Aksa
Cilj ovog maratona je promovisanje sportskih, kreativnih i intelektualnih potencijala osoba sa invaliditetom.

Uglavnom se muška populacija vezuje za broj 33, jer su to Hristove godine, a smatra se srećnim brojem. Ako je po tome onda je, pored onih predhodnih 32, i ovaj 33. dan trčanja maratona srećan jer je uspešno, baš kao i predhodni, završen.
Jutros se startovalo posle mesta Doljevac, kada se pređe Južna Morava prema Nišu. Kišica pada tek toliko da pokvasi maratonca, on kaže da mu ne smeta, temperature vazduha 10 stepeni, ali vetar duva pa je osećaj da je mnogo hladnije. Ide se prema gradu na Nišavi, pa kroz sam grad, a onda jednim delom puta, kuda se već prolazilo kada je ovaj grad bio domaćin 29-te etape.
Kroz grad cara Konstantina se prolazi bez zadržavanja, u pratnji policije, a onda na pomenuti pravac. Prelazi se preko auto puta i skreće prema Donjoj Trnavi, pa kroz Lužane ka Žitkovcu. Put vodi opet do obala Južne Morave, koja se po drugi put prelazi, i kroz Žitkovac se stiže do samog magistralnog puta koji vodi prema Sofiji, Solunu, Turskoj. Tu je velelepni hotel" Bosfor" sa četiri zvezdice, ispred kojeg je postavljen cilj Hristovog broja.
Okupili su se članovi Rotari kluba Konstantin Veliki, Niš Medijana, Niš Centar I Niš, kao i novinari. Uz gromoglasan aplauz pozdravili su Nikolićev dolazak, a on je u znak zahvalnosti ušprintao kroz kapiju, svež kao da je upravo krenuo na put od 42, 2km.
Ovim putem treba pomenuti i pohvaliti saobraćajnu policiju iz Aleksinca, i komandira Sašu Radića koji su toliko profesionalno radili svoj posao da su čak analizirali rutu za sutrašnji maraton do Prokuplja, i dali sugestije da se ista izmeni, zbog stanja puta kojim je trebalo ići a koji nije adekvatan za ovu misiju. Eto jednog od primera saradnje policije i tima za praćenje, a u zajedničkom interesu da ova misija uspe, jer kako kazu, drago im je da naš čovek postane novi Ginisov rekorder.
#
Niš
Aleksinac
atletika
Car Konstantin Veliki
Južna Morava
Doljevac
Žitkovac
Goran Nikolić
Bosfor hotel
polumaraton
Rotari klub
populacija
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Lazarević: Pacijenti su na prvom mestu
- Vremenska prognoza
- Niš dobija nove letove za Beč i Maltu
- Upozorenje Sektora za vanredne situacije
- Bratstvu manastira Hilandar poklonio 235 knjiga
- Četiri saobraćajne nezgode
- Pavlović žestoko osudio pretnje Mićinu
- Na Preševu se čeka duže od sat vremena
- Naissus otklanja kvarove
- Jeftiniji lekovi za tri miliona građana
- Novi GUP Niša pred Komisijom
- Lekari UKC Niš u Supovcu
- Ime Svetog Pantelejmona velika obaveza
- Sveti Pantelejmon
- Mitropolit Arsenije u Kalamariji
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Ne grade samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Mile Ristović: Danas nema ničeg jadnijeg nego biti Ćaci.
- „Nisam mađioničar, ali želim da vas lepo iznenadim“ – Pavlović obišao tri niška sela
- Leskovac; Iz budžeta grada isplaćeno 10.986.645 dinara
- Kod Glavne autobuske stanice u Nišu komunalna milicajka sprečila prevaru stranca od strane nelegalnih menjača novca
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -











