Superliga za rukometaše: Železničar-Rudar 24:22 (15:12)

26.10.2014.

Nakon dva poraza, od Vintertura i Metaloplastike, rukometaši Železničara vratili su se na pobednički kolosek i trijumfom nad Rudarom iz Kostolca od 24:22 (15:12) u 6. kolu Superlige otišli su na dvonedeljnu takmičarsku pauzu.

"Želja" je do trijumfa došao najviše zahvaljujući fenomenalnom golmanu Dejanu Zlatanoviću, koji je odbranio 22 lopte i tako neutralisao nešto slabiju igru svojih saigrača u napadu, posebno u drugom poluvremenu.

Gosti niti jednom nisu vodili na meču, jedino izjednačenje imali su na 1:1, pa ipak, iako su u oba poluvremena bili u minusu od pet golova (15:10 u 27. minutu, 20:15 u 45. minutu), oba puta su uspevali da priđu na samo gol zaostatka i do poslednjeg minuta bili su domaćinu za petama. Ipak, najviše zahvaljujući briljantnom golmanu, ali i Andriju Mađaru, koji je, pri rezultatu 22:21, preuzeo odgovornost i postigao poslednja dva gola svog tima na meču, tako i sačuvao važne bodove u Čairu.

Niš, 26. oktobra-hala Čair. Gledalaca: 250. Sudije:Dušan Cvetković i Igor Nikolić (Leskovac).

Sedmerci: Železničar 3(3), Rudar 4(4). Isključenja: Železničar 6, Rudar 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (22 odbrane), Jelovac, Porobić 1, Pavlović 1, Prokić, B. Stefanović 3, Dolić, Denić 3, Pernar, Mitrović, Mađar 3, Damnjanović, Pavlov 6, Petković 5(3), Basarić 2, Stošljević.

RUDAR: Rajičić (15 odbrana), Urankar, Ivošević, Avramović 3, Vladić, Dragutinović 2, Babić 1, Nedeljković, Nedeljkov 4, Kopanja, Marjanović 2, Lomić 2, Petrović 8(4), Merdović, Milošević.

Semafor: 1:1(3), 4:1(6), 7:6(14), 10:6(16), 14:9(25), 16:15(39), 20:15(45), 22:21(56).