Zdravlje - Mladost (SP) 102:77

Leskovac 21.03.2015.

U, na momente egzibicionoj igri, košarkaši Zdravlja na kraju su slavili ubedljivu pobedu u duelu sa borbenim gostima iz Smederevske Palanke.

Zdravlje - Mladost (Smederevska Palanka) 102:77
(19:27, 26:12, 28.16, 29:22)

Posle slabe prve četvrtine košarkaši, Zdravlja su preokrenuli rezultat već u drugoj četvrtini.

Očigledno je pauza između dva poluvremena prijala izabranicima trenera Saše Jovića, pa su na početku treće četvrtine sjajnom serijom 16:0 (25. minut 60:39) praktično razrešili sve dileme oko pitanja pobednika ovog duela. Zanimljivo je da su gosti prve poene u nastavku utakmice postigli tek na isteku petog minuta igre u trećoj četvrtini.

Do kraja na momente egzibiciona igra propraćena je aplauzima sa tribina, a stručni štab pružio je priliku svim igračima da nastupe na ovoj utakmici.

U sledećem, 23. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Velikoj Plani gde će odmeriti snage sa ekipom Plana Hardeks.

SC Dubočica, gledalaca: 800, sudije: Stamenković (Niš), Krstić (Aleksinac), Ljubić (Niš).

ZDRAVLjE: Ristić 19 (6 asistencija, 3 skoka, šut iz igre 8/7), Dimitrijević 6, Denić 9, Tešanović 18 (4 skoka), Jovanović 11 (4 asistencije, 4 osvojene lopte, 2 blokade, 2 skoka), Jović 12 (3 skoka), Prokopović 2, Tešović 8 (4 skoka, šut iz igre 4/3), Stojiljković 5, Miletić, Stanojević 10 (5 skokova), Radenković 2.

MLADOST: Stamenković 10, Tapušković 27, Krstić, Milanović, Jevtić 5, Tomić 2, Stanisavljević 19, Milanović 1, Topalović, Matorkić, Dimitrijević 6, Prokić 7.