Lukovska banja postala baza za zimske pripreme sportista
Leskovac 14.01.2014. Kurir
Jedina banja u Srbiji u kojoj sezona traje 12 meseci, postala je i baza za zimske pripreme sportista. Osim što je poznata po teniskom kampu, koji je pokrenula Jelena Genčić, u ovoj banji pripreme obavljaju mnogi sportski klubovi iz Srbije ali i iz drugih zemalja.

Ovde su se pripremali vaterpolisti iz Skoplja, veslači iz Beograda a trenutno u ovoj banji pripreme obavljaju karatisti iz Karate kluba „Prokuplje“.Trener ovog kluba Nebojša Kurtić kaže da je Lukovska banja idealno mesto za pripremu sportista.-Karate klub "Prokuplje" dva puta godišnje, za vreme letnjeg i zimskog raspusta, organizuje karate kamp u Lukovskoj banji, u izvanrednom prirodnom okruženju, pod veoma povoljnim uslovima za smeštaj sportista i trenera.
U prethodnom periodu u okviru sportske organizacije Karate kluba "Prokuplje" učestvovao je veliki broj sportista iz V.G.S.K.-Veliko Gradište, Đerdap-Golubac, Leskovac iz Leskovca, Karate kluba "Prokuplje", sa svojim karate školama iz Kuršumlije, Žitorađe i Male Plane kod Prokuplja-kaže Kurtić.
I ove godine takmičari Karate kluba "Prokuplje", počeli su pripreme u Lukovskoj banji.
"Očigledno da Lukovska banja našim takmičarima nije dovoljna samo za opšte fizičke pripreme, nego na sreću donosi veliku pozitivnu energiju, koju oni svih proteklih godina koriste za osvajanje velikog broja priznanja i prvih mesta u Srbiji, Evropi i svetu. Sve to zahvaljujući izuzetnom osoblju koje nam pruža maksimalne uslove za rad. Tu su prvenstveno ljudi sa kojima već 10 godina izvanredno sarađujemo", pojašnjava Kurtić.
Direktor Lukovske banje Žarko Đurić kaže da banja tokom cele godine pruža izuzetne uslove za pripreme sportskih ekipa.
"Potrudili smo se da obezbedimo vrhunske uslove kako za rad i naporne treninge, tako i za opuštanje i aktivan odmor. Postojanje sportske balon hale sa profesionalnom Gerflor podlogom, koja se u ovim zimskim mesecima greje, otvorenih terena, koji su prekriveni asfaltom i šljakom, teretane, otvorenih i zatvorenih bazena sa termalnom vodom, čine Lukovsku banju pravim sportskim centrom. U prilog tome govori i saradnja koju imamo sa Karate klubom "Prokuplje", koja je započela pre više od 10 godina i na obostano zadovoljstvo traje i danas", rekao je direktor Lukovske Banje Žarko Đurić.
Predsednik opštine Kuršumlija Radoljub Vidić obišao je sportiste i kaže da postoji odlična saradnja između opštine i sportskih klubova, koji omogućavaju deci da se druže i stiču prva znanja o sportu i fizičkoj kulturi. Tako decu čine sretnijom i spretnijom.
#
Leskovac
Kuršumlija
Lukovska Banja
sport
Radoljub Vidić
zima
Jelena Genčić
predsednik opštine
Žarko Đurić
sportske organizacije
@grad_leskovac
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Novi GUP Niša pred Komisijom
- Lekari UKC Niš u Supovcu
- Ime Svetog Pantelejmona velika obaveza
- Sveti Pantelejmon
- Mitropolit Arsenije u Kalamariji
- Preševo opterećeno, Gradina prohodnija
- Danas je Sveta Petka Trnova
- Kako će Niš izgledati do 2040
- Školarcima u Nišu po 20.000 dinara
- Vikend bez vode na dve lokacije u Nišu
- Radulović o slučaju Milić
- Neizvesne linije Rajanera iz Niša
- Povređena trojica mladića u udesu
- Novi studentski dom menja sliku smeštaja u Nišu
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Ne grade samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Mile Ristović: Danas nema ničeg jadnijeg nego biti Ćaci.
- „Nisam mađioničar, ali želim da vas lepo iznenadim“ – Pavlović obišao tri niška sela
- Leskovac; Iz budžeta grada isplaćeno 10.986.645 dinara
- HITNO ZA TURISTE: Od 5 do 9 sati sutra obustava na prelazima ka Grčkoj – očekuju se velika zadržavanja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -











