Drama kod Vranja: Zbog ovce stao međunarodni voz
Vranje 22.12.2014. Južna Srbija Info/Mondo
Međunarodni voz broj 337 na liniji Beograd-Skoplje, skoro sat i po vremena bio je zaustavljen na pruzi kod Vranja jer vlasnik ovce koju je udarila lokomotiva nije želeo da se skloni sa šina dok mu se ne nadoknadi šteta.

"Dramatična“ situacija koja više liči više liči na scene iz filma „Ko to tamo peva“, nego na stvarni život odigrala se se oko 16 časova na delu pruge između Vranja i Ristovca.
"Ovca se nalazila na šinama, mašinovođa je trubio uporno ali se ona nije pomerila. Pošto je lokomotiva udarila životinju, voz je stao ali nije mogao da nastavi put jer je vlasnik ovce istrčao na šine, tražeći da mu se šteta nadoknadi. Navodno je tražio od mašinovođe 100 evra ili "dalje neće proći“, kaže jedan od putnika.
Neki od putnika, predlagali su mašinovođi da plati vlasniku ovce pola od tražene sume, samo da bi nastavili put, ali je on to odbijao smatrajući da nije njegova greška jer je ovca bila na pruzi.
Budući da vlasnik ovce nije želeo da se pomeri sa šina, tražeći nadoknadu štete, mašinovođa je obavestio policiju.
Direktor Medija centra Železnica Srbije Nenad Stanisavljević potvrdio je za "Blic“ da je na lice mesta izašla komisija železnice, policija i istražni sudija, i da je posle svojevrsnog "uviđaja“ voz nastavio put u 17.30 časova.
"Ključno pitanje je odakle ovca na pruzi ako se zna da voz ima prednost u odnosu na sva vozila i pešake? Izašli su i istražni sudija, policija i naša komsiija za vanredne događaje a od izveštaja koji pristignu biće utvrđeno kakav ćemo stav zauzeti po ovom pitanju", kazao je Stanisavljević.
#
Vranje
policija
Železnice Srbije
voz
ovca
istražni sudija
životinje
Nenad Stanisavljević
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kvarovi na vodovodnoj mreži
- Vremenska prognoza
- Promenljivo stanje na Preševu i Gradini
- Vučić: Rast plata i penzija uskoro
- Sveti prorok Ilija – Ilindan
- Sprečen unos pištolja dronom u KPZ Niš
- Dobar početak jubilarne Belmužijade
- Pacijenti u fokusu rada UKC Niš
- Pavlović: Građanima su potrebni rad i rezultati
- Savremena kardiologija stigla u Niš
- Na Preševu zadržavanja oko 30 minuta, na Gradini bez dužih kolona
- Od danas niže cene pojedinih lekova
- Deo Niša i tri sela privremeno bez vode
- Za Svrljig novi putevi i radna mesta
- Kako se zaštititi od velikih vrućina
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- „Nisam mađioničar, ali želim da vas lepo iznenadim“ – Pavlović obišao tri niška sela
- HITNO ZA TURISTE: Od 5 do 9 sati sutra obustava na prelazima ka Grčkoj – očekuju se velika zadržavanja
- Leskovac: Završena sedma centralna pojačana kontrola saobraćaja, otkriveno oko 42.5000 prekršaja
- Leskovac; Iz budžeta grada isplaćeno 10.986.645 dinara
- Od mobilnih telefona do pazara – uhapšen zbog četiri krađe u Nišu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












