Braća prevarila firme i banku za 90 miliona dinara
Beograd 20.12.2013. Izvor: Telegraf
Blagoje A. (46) iz Žagubice je uhapšen, a policija traga za njegovim bratom Veleom A. (41) jer su brojnim mahinacijama oštetili veletrgovačka preduzeća i nišku OTP banku za skoro devedeset miliona dinara.

Kako Telegraf saznaje u izvorima iz istrage, oni su zajedno osnovali preduzeće “Braća Antić”, u žagubičkom selu Vukovac, dok je Vele samostalno držao i trgovinsku radnju “Tanja” u selu Milatovac.
Iako je firma “Braća Antić” bila u neprekidnoj blokadi od 7. jula 2.009. a “Tanja” od 21. oktobra 2.009. godine, oni su od oštećenih firmi uzimali robu koju su prodavali u svojim radnjama, ostavljajući kao garanciju plaćanja nenaplative menice.
Kako je saopštila policija, braća su delovala na području Niša, uzimajući robu od distributivnih centara različitih trgovačkih preduzeća.
Tako su od “Podravke” Beograd uzeli robu vrednu 7.927.480 dinara, od “Vinarije Čoka” iz Subotice njihove proizvode vredne 1.486.310.25 dinara, a od “Banini trejd” iz Kikinde robu u vrednosti od 825.553.35 dinara. Na isti način oštetili su firmu “Atlantik BG” za iznos od 1.653.068.70 dinara, “Ideu” Beograd za 869.694.51 dinar, “Alka trgovinu” takođe iz Beograda za 661.964.38 dinara, “AP Pepsi” Beograd za 2.113.767.67 dinara, a takođe beogradsko preduzeće “Grand prom” za 26.680.780.77 dinara.
Oni su takođe 7. maja 2.008. godine od niške OTP Banke podigli kredit u iznosu od 11.690.137.20 dinara, a 15. septembra iste godine i revolving kredit u iznosu od 18.510.376.13 dinara. Banci nisu vratili ni dinar.
Blagoje A. je sa krivičnom prijavom zloupotrebe položaja odgovornog lica privreden na saslušanje nadležnom tužilaštvu.
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Niš pred velikim saobraćajnim promenama
- Proverite da li je i vaša ulica bez vode
- Pruga za 200 kilometara na čas
- Vremenska prognoza
- Niški vatrogasci gase požar kod Zaječara
- Od dokumenata do porodičnog stabla
- Sedam novih ambulanti u UKC Niš
- Radnici strahuju od otpuštanja
- Nanogice za prebijanje Čikaga
- Penzionerima isporučeno 274.440 paketa
- Nije bila nadležna, ali je reagovala
- Cisterna sa vodom u UKC Niš
- Pitanja SNS-a za Dragana Milića
- Voda prioritet za niška sela
- Leskovački otvoreni paviljon
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- „Nisam mađioničar, ali želim da vas lepo iznenadim“ – Pavlović obišao tri niška sela
- Leskovac; Iz budžeta grada isplaćeno 10.986.645 dinara
- HITNO ZA TURISTE: Od 5 do 9 sati sutra obustava na prelazima ka Grčkoj – očekuju se velika zadržavanja
- Ne grade samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Voda za kupanje iznad brane na Vlasini izvrsnog kvaliteta – najnovija ocena Zavoda za javno zdravlje Leskovac
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












