Gradski većnik Kačar pušten na slobodu
Gradski većnik Branislav Kačar (27) pušten je na slobodu iz pritvora, gde je bio zatvoren zbog sumnje za trgovinu uticajem svoje funkcije.

On je viđen 1. januara uveče, u Nišu, kako se slobodno šeta.
Njemu je posle pritvaranja 12. decembra, Osnovni sud odredio pritvor do 30 dana kako ne bi uticao na svedoke.
Za sada nije poznato na koji je način Kačar na slobodi, odnosno da li je pušten samo za Novu godinu, ili je u pitanju neka druga zakonska procedura po kojoj je na slobodi. U Osnovnom sudu nismo uspeli da dobijemo taj odgovor zbog isključenih telefona jer verovatno ne rade zbog novogodišnjeg praznika.
Iako je poznato da ovaj slučaj nije u nadležnosti policije, oni nezvanično objašnjavaju da pritvor do 30 dana, može trajati i kraće.
Kačar je uhapšen zbog sumnje da je tokom 2017. godine uticao na zaposlenog u Službi za zajedničke poslove Gradske uprave da, tokom sprovođenja postupka javne nabavke za usluge čišćenja zgrada, portira i fizičkih radnika, izmeni uslove u pogledu utvrđenih standarda, kako bi obezbedio povoljnije uslove za jednog od ponuđača.
Sumnja da je u septembru ove godine uticao i na zaposlenog u Sekretarijatu za omladinu i sport da opredeljena sredstva iz budžeta grada, u iznosu od 1.000.000 dinara, namenjena za podsticaj razvoja sporta u jednom niškom omladinskom košarkaškom klubu, tom klubu isplati preko reda, saopštila je tada policija.
U saopštenju policije se navodilo da postoje osnovi sumnje da je nakon toga odgovorno lice tog omladinskog košarkaškog kluba, ugovorom o pozajmici, 890.000,00 prenelo na račun jednog rukometnog kluba iz Niša, iako mu je bila ili mogla biti poznata činjenica da je račun tog kluba u neprekidnoj blokadi računa od kraja 2014. godine.
Ovaj slučaj je značajno uzdrmao grad, a za sada se ne zna da li će Kačar ostati da bavlja tu funkciju. Gradonačelnik Darko Bulatović je jednom rekao da je odgovoran za postupke većnika, ali se u ovom slučaju ogradio, rekavši da ne bi svojim izjavama da utiče na rad pravosuđa.
M.S. Građanin
#
hapšenje
Darko Bulatović
Gradski većnik
javne nabavke
Osnovni sud
Branislav Kačar
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Crne Mambe za doček Nove godine u Nišu
- Kada klavir govori: Veče Filipa Cincarevića
- Razgovori sa Nišlijama u Gradskoj kući
- Deo hrišćana danas slavi Božić
- Vremenska prognoza
- Badnji dan i veče po gregorijanskom kalendaru
- Usvojeni planovi rada javnih preduzeća
- Srpska Nova godina uz Anu Štajdohar i „Kramer“
- Novi status za Sportski centar „Čair“
- Master koncert Filipa Cincarevića
- Izložba slika „Moj svet“ Siniše Stamenkovića
- „Zimska bajka“ – praznični program
- Koncert Miloša Janjića u Oficirskom domu
- Pomoć porodici Durković u Gadžinom Hanu
- Đorđević napustio Kancelariju za mlade GO Medijana
Najnoviji oglasi
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Koncert gitariste Miloša Janjića u Oficirskom domu
- Dečje-omladinski hor NCPD „Branko“ – mladi glasovi Niša osvojili Gran-pri u Rumuniji
- Formiran Gradski odbor Pokreta za narod i državu u Nišu
- Milenković Kerković: Velika pobeda Nišlija – usvojene sve primedbe za zaštitu vodoizvorišta i prirodnih resursa
- Niš u prazničnom ritmu: Zabava i market na Trgu kralja Milana
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











