Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Niš: 49 pijanih i jedan drogiran vozač isključeni iz saobraćaja tokom vikenda

rss

Niš 03.08.2026. Južna Srbija Info - redakcija

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu tokom proteklog vikenda isključili su iz saobraćaja 49 vozača koji su upravljali vozilima pod dejstvom alkohola, kao i jednog vozača koji je bio pod uticajem psihoaktivnih supstanci.

Foto: Ilustracija
Foto: Ilustracija

Najveća izmerena količina alkohola zabeležena je kod četrdesetšestogodišnjeg vozača mopeda, koga je saobraćajna policija u Aleksincu zaustavila sa čak 3,04 promila alkohola u organizmu. U okolini Niša kontrolisan je i šezdesettrogodišnji vozač „opela“ koji je vozio sa 2,23 promila alkohola. Protiv oboje će biti podnete prekršajne prijave zbog nasilničke vožnje.

Policija je u Ražnju isključila iz saobraćaja šezdesetogodišnjeg vozača „opela“ sa 1,84 promila alkohola, dok je u Svrljigu zaustavljen dvadesetdevetogodišnji vozač „mazde“ koji je imao 1,55 promila alkohola u organizmu.

U Nišu i okolini kontrolisani su i pedesetdvogodišnji vozač „sitroena“ sa 1,49 promila i četrdesetpetogodišnji vozač „audija“ sa 1,26 promila alkohola, dok je u Niškoj Banji zaustavljen tridesetšestogodišnji vozač „fijata“ sa 1,36 promila.

Pored toga, niška policija isključila je iz saobraćaja i dvadesetšestogodišnjeg vozača „folksvagena“ koji je bio pozitivan na kokain.

Svim vozačima određeno je zadržavanje, a protiv njih će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave.

Tokom vikenda, na području Policijske uprave u Nišu, zbog različitih saobraćajnih prekršaja sankcionisano je ukupno 1.012 vozača.


#   Niš   droga   alkohol   saobraćajna policija   PU Niš
@


 



Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima