Hoće na vlast bez izbora

UDRUŽENjE SRPSKIH INDIJANACA TRAŽI DA UČESTVUJE U RADU OPŠTINE ALEKSINAC
Aleksinački „Indijanci“ smatraju da kao manjina imaju pravo da budu zastupljeni u lokalnom parlamentu, a napominju da je i Tomislav Nikolić u parlamentu bez učešća na izborima
Na šalteru opštinske administracije u Aleksincu zvanično je zavedeno pismo Udruženja Indijanaca u kom "aleksinački Indijanci" od Skupštine opštine zahtevaju da od početka sledeće godine imaju tri odbornika u lokalnom parlamentu, iako nisu učestvovali na lokalnim izborima.
Predstavnici ovog udruženja, koje je zvanično registrovano 2006. godine, smatraju da kao "manjina" imaju pravo da budu zastupljeni u lokalnoj skupštini opštine, pa su zato pismo sličnog sadržaja uputili i Skupštini Srbije, od koje zahtevaju tri poslanička mesta. Tvrde da imaju pravo na odborničke i poslaničke mandate jer je nedavno i Toma Nikolić dobio to što oni traže, iako njegov SNS nikad nije izašao na izbore. Nešto slično, podsećaju srpski Indijanci, uradio je i Branislav Ivković, koji se otcepio od SPS.
- Na poslednjem popisu stanovništva ja, supruga Mirjana i kćeri Tijana i Jelena izjasnili smo se kao Indijanci. Trenutno Udruženje ima oko 400 članova, Srba, Mađara, Bugara i drugih iz Aleksinca, Rume, Bosilegrada, Sombora, Negotina... Znam ja da se bez izbora ne može u parlament, ali kada mogu Branislav Ivković i Tomislav Nikolić, što ne bismo i mi - kaže osnivač ovog Udruženja, privatni trgovac Ljupče Pavlović.
Udruženje Indijanaca svoje sedište u Mišićevoj 14 u Aleksincu proglasilo je za "indijanski rezervat", a planiraju i proglašenje "nezavisne indijanske republike".
- Mnogi nas smatraju šarlatanima i budalama, ali nisu u pravu. Mi smo ljudi koje je muka naterala da požele da u državi Srbiji budu "indijanci". Osećamo se kao Indijanci - getoizirano, izolovano od sveta, nemoćni pred birokratijom i korumpiranim političarima, koji se, evo i ovih dana u Vladi i parlamentu, igraju našim sudbinama - ističe Pavlović i dodaje da je pre kolonizacije Amerike Indijanaca bilo oko 45 miliona, a sad ih je ostala "šaka jada, baš kao i Srba".
- Nismo nikakvi šarlatani, već ljudi koje je muka naterala da požele u državi Srbiji budu „Indijanci“, kako bi makar kao manjina ostvarili neka svoja prava i pravdu. Želimo da na ovakav način skrenemo pažnju na sebe i sve druge koji se kao i mi osećaju „kao Indijanci“ - getoizirano, izolovano od sveta i bez mogućnosti ostvarenja osnovnih ljudskih prava pred birokratizovanim i korumpiranim državnim organima - kaže Ljupče Pavlović, osnivač Udruženja i privatni trgovac iz ovog grada.
"Naše udruženje ne okuplja Indijance, već građane koji smatraju da se država odnosi prema njima kao da su Indijanci", kaže poglavica Pavlović.
Aleksinački „Indijanci“ smatraju da kao manjina imaju pravo da budu zastupljeni u lokalnom parlamentu, a što se izbora kao puta do odborničkih mesta tiče, napominju da su svojevremeno Branislav Ivković, a sada i Tomislav Nikolić u parlamentu dobili poslaničke grupe bez direktnog učešća na izborima.
- Zasada smo se kao Indijanci zvanično na poslednjem popisu izjasnili ja, supruga Mirjana i kćeri Tijana i Jelena, a Udruženje, inače, ima oko 400 članova, Srba, Mađara, Bugara i drugih iz Aleksinca, Rume, Bosilegrada, Sombora, Negotina i drugih gradova. Verujem da će se većina njih već na narednom popisu izjasniti kao Indijanci - kaže Pavlović.
Udruženje Indijanaca, registrovano krajem 2006, svoje sedište proglasilo je za „indijanski rezervat“, a planiraju i proglašenje „nezavisne indijanske republike“.
Udruženje Indijanaca, koje je u Srbiji zvanično registrovano,traži po tri mesta u lokalnom i republičkom parlamentu
Udruženje Indijanaca je najmanja i najsiromašnija etnička manjina u Srbiji. Iz tog razloga su podneli zahtev Skupštini Srbije da im omogući učešće na izborima bez plaćanja takse za prikupljanje potpisa.
On još napominje da država ne bi smela da se "igra" ovim zahtevima, jer ako ih je već zvanično registrovala kao "Indijance", onda zadovoljenje svojih manjinskih prava mogu da traže i na sudu u Strazburu.
NIJE ŠALAU opštini ističu da Indijanci mogu u lokalni parlament, samo ako pređu cenzus na lokalnim izborima.
"Ovo je parodija na našu političku situaciju", kaže za Radio-televiziju Srbije predsednik opštine Ivan Dimić.
Predsednik Skupštine opštine Miroslav Stojković potvrdio je da je primio pismo Udruženja Indijanaca i kaže da će im zvanično biti odgovoreno. Najverovatnije da će ih uputiti na izbore "kao jedini način da se dobiju odbornički mandati". U aleksinačkoj opštini ističu da zahteve lokalnih Indijanaca ne shvataju kao političku šalu, već kao "našu stvarnost u kojoj ljudi nađu razloge da požele da budu i Indijanci".
http://www.kurir-info.rs/clanak/srbija/kurir-23-12-2008/indijanci-dolaze
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/vesti/glas-javnosti-23-12-2008/hoce-na-vlast-bez-izbora
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/35146/%C4%8Cejeni+dolaze.html
#
Tomislav Nikolić
Ivan Dimić
Miroslav Stojković
predsednik opštine
prikupljanje potpisa
@predsednikrs
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Važno obaveštenje o vodosnabdevanju za vikend
- Obaveštenje o vodosnabdevanju
- Vidovdanska svetlost okupila Niš
- Prekid železničkog saobraćaja Niš – Beograd
- Prigradske linije bez ulaska u centar Niša
- Počinje teniski turnir za juniore
- Niš pred velikim promenama
- Više niških ulica danas bez vode
- Sumnje da je krao novčanike i novac
- Preventivni pregledi u romskim naseljima u Nišu
- Istorijski jubilej u Domu kulture Aleksinac
- Više lokacija u Nišu i okolini bez vode
- Đokić odbacuje kritike o netransparentnosti
- Podneta prijava Budžetskoj inspekciji
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Akcija „Armagedon“: Uhapšen muškarac iz Aleksinca, Niška policija učestvovala u akciji protiv zloupotrebe dece na internetu
- Naučni skup povodom 150 godina od Prvog srpsko–turskog rata u Aleksincu
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“ u Popovcu okuplja mlade čuvare tradicije
- Građani na prijemu u Gradskoj kući izneli probleme i predloge, Pavlović najavio nastavak razgovora sa sugrađanima
- Obeležena godišnjica Bitke na Košarama: Sećanje na heroje koji su branili granicu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












