Dalibore, probudi se
Aleksinac 21.08.2014. Aleksinac.Net
Ovim naslovom su kolege sa portala Aleksinac:net opisale dosadašnje aktivnosti poslanika Radičevića, kako kažu sa pozitivnom namerom.

Aleksinac napokon ima poslanika u vladajućoj koaliciji, ili bolje rečeno stranci. Godinama je ove prostore u Republičkom parlamentu zastupao Milovan Radovanović, ispred Srpske radikalne stranke. Međutim, njegov uticaj, od 2000. godine nije mogao da bude značajan, jer ova stranka nije bila u vlasti.
Nakon formiranja aktuelne vlade i ostavke funkcionera na poslanička mesta, upražnjena mesta popunili su sledeći na listi. Dalibor Radičević se relativno dobro kotirao na ovoj listi, tako da od 16. aprila ove godine Aleksinac ima predstavnika u vladajućoj koaliciji.
Zna se da poslanik, pre svega, predstavlja stranku, jer je takav izborni zakon. Poslanik nema nikakvih izvršnjih ovlašćenja, jer je skupština zakonodavni organ, po principu ustavne podele vlasti, kakva je svuda u svetu.
Međutim, poslanik ima izuzetnu moralnu, kao i političku odgovornost. Poslanik može svojom aktivnošću da doprinese radu parlamenta, da utiče na rad ministarstava i javnih preduzeća. Jedna od značajnih uloga poslanika jeste članstvo u skupštinskim odborima.
Šta kažu dostupni izveštaji o radu poslanika Radičevića.
Član je Poslaničke grupe Srpska napredna stranka. Zamenik člana je u dva skupštinska odbora:
- Odbor za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava
- Odbor za prostorno planiranje, saobraćaj, infrastrukturu i telekomunikacije
Ovo su veoma značajni odbori, međutim, pitanje je koliko zamenik člana može biti aktivan u njihovom radu. Takođe, skrećemo pažnju da je Dalibor po zanimanju dipl. inženjer mašinstva, a ne ekonomista, tako da ne možemo očekivati uticajni rad u odboru za finansije.
Ono oko čega se digla buka prethodnih dana na republičkom nivou jeste aktivnost poslanika za govornicom. Prozivaju se razni poslanici, među njima je najzvučnije ime Branka Ružića, da nisu imali nikakvih aktivnosti na skupštinskim zasedanjima i da se nisu ni jednom obratili kolegama. Ukupno 109 poslanika nije progovorilo ni reč, a 86 poslanika nije učestvovalo u podnošenju amandmana.
| Ime i prezime | Poslanička grupa | Broj govora | Broj replika | Ukupan broj obraćanja |
|---|---|---|---|---|
| DALIBOR RADIČEVIĆ | Srpska napredna stranka | 0 | 0 | 0 |
Ključna aktivnost poslanika jeste glasanje za predloge Zakona. Poslanik Radičević je glasao za ukupno 51 zakon i svaki put je glasao ZA.
Između ostalih, potvrdio je set medijskih zakona, Zakon o privatizaciji, stečaju, Zakon o radu, poreskom postupku, Zakon o BIA, o zaštiti potrošača, set poreskih zakona, set krivičnih zakona, kao i Zakon o finansijskom sporazumu sa emiratima, čime smo se zadužili za milijardu dolara.
Još jedan od načina na koji narodni poslanik može da pokaže svoj angažman jeste postavljanje poslaničkih pitanja. To je učinilo 9 poslanika (Zoran Živković prednjači sa 7 pitanja), ali na listi nema poslanika iz Aleksinca, što može biti razumljivo, jer ova pitanja postavljaju uglavnom predstavnici opozicije.

Dalibor, kao narodni poslanik, učestvuje u radu stranačkih organa Srpske napredne stranke, tako da je i na taj način može da bude aktivan. Nedavno je, zajedno sa ministrom Gašićem i potpredsednikom stranke Vučevićem prisustvovao stranačkom skupu u Aleksincu.
Poslanik Radičević prima mesečnu nadokandu od 100 hiljada dinara, a pored toga tu su i putni troškovi, paušali i dnevnice. Posebno su zanimljive dnevnice i putni trokovi koje će ostvariti u inostranstvu, jer je član u 12 grupa prijateljstava (Bugarska, Australija, Austrija, Grčka, Italija, Kanada, Nemačka, Rusija, Sjedinjene Američke Države, Slovenija, Švajcarska, Švedska).
Za sada nemamo informaciju da li će poslanik dobiti svoju kancelariju u Aleksincu, ali mu se zainteresovani mogu obratiti putem kontakt forme na sajtu narodne skupštine. Redakcija je pokušala da kontaktira poslanika na ovaj način, ali nismo uspeli da dobijemo nikakav odgovor.
I na kraju, nismo želeli ovim tekstom ogovaramo poslanika Radičevića, već da upoznamo javnost sa informacijama koje su nam bile dotupne, na sajtu republičkog parlamenta, organizacije Otvoreni palament, antikorupcijskim telima i slično. Nadamo se da će podaci koje budemo iznosili u narednom periodu biti drugačiji, a pre svega se nadamo da će Dalibor iskoristiti uticaj koji mu je na raspolaganju i zajedno sa opštinskim funkcionerima, doprineti nekoj Grinfild incesticiji, jer "armija" nezaposlenih u Aleksincu to i očekuje od njega.
#
Aleksinac
SNS
poslanik
Zakon o radu
Dalibor Radičević
Odbor za finansije
6. april
Zoran Živković
@sns_srbija
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Radulović o vlasti u Medijani
- Svetosavska akademija u Domu vojske
- Cene goriva
- Uzimala novac od penzija pacijenata
- Određen pritvor odborniku iz Niške Banje
- Preminuo pukovnik Bojan Dikić
- Vremenska prognoza
- Nova sala za ortopediju u UKC Niš
- Godišnjica Slobodnog univerziteta u Nišu
- Nema rudnika i MHE
- HONOR Magic8 Pro smart telefon
- Ukinuto noćno grejanje u Nišu
- HONOR Magic7 Pro
- Novi vrtić za najmlađe u Čairu
- HONOR X8b
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Iznenada preminuo novi komandant niške Žandarmerije
- Trideset godina glasa i vere: Orden Svetog Romana Đuniškog Dečje–omladinskom horu „Branko“ na Božićnom koncertu
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju na svečanoj sednici Skupštine grada Niša
- Merošina: Potraga za Milicom Asanović iz sela Balajnac i dalje traje
- Gradonačelnik Pavlović: Sredstva Filmskih susreta usmerena na lečenje 174 dece sa retkim bolestima
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











