Poslanik SNS i direktor niškog "Vodovoda" vlasnik firme koja je u blokadi
Donji Matejevac 02.09.2014. Blic
Narodni poslanik i direktor niškog „Vodovoda“ Dejan Andrejević (SNS) vlasnik je privatnog preduzeća „Prohrom“ d.o.o, sa sedištem u Donjem Matejevcu kod Niša, koje je već 947 dana u blokadi.

Prema zvaničnim podacima Narodne banke Srbije, račun Andrejevićeve firme je u blokadi radi prinudne naplate još od 25. januara 2012, a ukupan iznos blokade je 672.315 dinara.
Andrejević je u vreme kada je postavljen na čelo JKP „Naisus“ - niškog „Vodovoda“, jednog od najvažnijih javno-komunalnih preduzeća u gradu, bio ujedno i direktor u svojoj posrnuloj firmi. Ove dve funkcije paralelno je obavljao više od šest meseci.
Kako piše u dokumentaciji dostupnoj na sajtu Agencije za privredne registre, direktorske fotelje u „Prohromu“ Andrejević se odrekao tek 12. maja 2014, kada je tu funkciju prepustio Marku Stankoviću, ali je zadržao stoprocentno vlasništvo nad firmom.
To što se u rukovođenju sopstvenom firmom i nije baš finansijski proslavio izgleda da nije bio problem da ga SNS postavi za direktora „Vodovoda“, narodnog poslanika, ali i delegira u čak tri odbora Narodne skupštine. Pomalo zvuči paradoksalno, ali on je član Odbora za finansije i republički budžet, ali i zamenik člana Odbora za privredu i Odbora za prostorno planiranje.
Gradonačelnik Niša dr Zoran Perišić opet nije bio voljan za razgovor na temu Andrejevića, koji je njegov bivši šef kabineta i aktuelni sekretar Gradskog odbora SNS. Na naše pitanje da li je znao da je u vreme kada je Andrejević postao direktor „Vodovoda“ imao već privatnu firmu „Prohrom“ koja je tada već više od godinu i po dan bila u blokadi, Perišić je odgovorio mejlom bukvalno u dve reči: „Nisam znao“. Perišić, koji je i predsednik Gradskog odbora SNS u Nišu, nije odgovorio ni šta će biti sa Andrejevićem.
S druge strane, zamenik gradonačelnika Ljubivoje Slavković (SNS) rekao je „da se on pita Andrejević ne bi bio ni poslanik ni direktor Vodovoda".
#
SNS
Ljubivoje Slavković
Zoran Perišić
računi
Vodovod JKP
Dejan Andrejević
Prohrom
Donji Matejevac
@sns_srbija @ProfdrPerisic
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kućni pritvor odborniku i njegovom sinu
- Niški polumaraton okuplja više od 1.700 trkača
- Bora Zdravković
- Tri brane za viši vodostaj Nišave
- Doživi Niš – Experience Niš
- Bez vode delovi Niša i okolnih sela
- Vremenska prognoza
- Kvar na vodovodnoj mreži na Paliluli
- Kamate za neuspele projekte
- Razbijena grupa krijumčara
- Dan žalosti u Nišu
- Više kvarova na vodovodnoj mreži
- Izrada spomenika kralju Milanu
- Vukovci na ekskurziji
- Vučević na skupu naprednjaka u Trupalu
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Zašto građani Srbije plaćaju skuplje stambene kredite od suseda u EU?
- Ministar kulture potpisao ugovor za obnovu hrama u Gornjem Adrovcu
- Panoramske vožnje turističkim autobusom i ovog leta u Nišu
- HAOS NA SKUPU OPOZICIJE: Pljuštale uvrede na račun novinara, jedinstva ni na vidiku
- Ministarstvo kulture - novi ugovori i više od 9,7 miliona za arheološko nalazište „Medijana“
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












