Predstavljanje fonda za mlade talente
03.11.2011. Autor : S.Radović |
Državna sekretarka u Ministarstvu omladine i sporta Republike Srbije, Ivana Kovačević otvorila je danas Univerzitetski sajam stipendija u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu.

U okviru manifestacije čiji je cilj informisanje studenata o mogućnostima studija u Srbiji i inostranstvu, kao i promovisanje niza programa stipendiranja kao vida motivisanja studenata da postižu što bolje akademske rezultate, ministarka omladine i sporta, predstavila je i rad Fonda za mlade talente.
Fond je do sada za finansijsku podršku mladima izdvojio preko 1,3 milijarde dinara, a pored finansijske podrške za sticanje znanja u Srbiji i inostranstvu, mladima pruža podršku u karijernom vođenju i savetovanju, profesionalnom napredovanju i primeni stečenog znanja u Srbiji.
-Fond za mlade talente Republike Srbije osnovan je radi pružanja podrške mladim talentima u Republici Srbiji, što je rezultat težnje Vlade Republike Srbije da pokaže da Srbija ima snage da prepozna kvalitet i da podrži najbolje mlade ljude. Želeli smo da počnemo da stvaramo takve uslove u kojima će najverdniji svoju budućnost da vide i da pronadju u svojoj zemlji, izjavila je Ivana Kovačević, državna sekretarka u Ministarstvu omladine i sporta Republike Srbije. „Svrha Fonda je da stipendistima, pored pružanja finansijske podrške, aktivno pomogne u daljem profesionalnom usavršavanju i posreduje u ostvarivanju kontakta sa nizom značajnih kompanija, institucija i organizacija. Ovom podrškom mladim ljudima šaljemo poruku da se učenje i rad ispate, i da to neko zaista vidi i vrednuje, dodala je Kovačević.
Od kad je u nadležnosti Ministarstva omladine i sporta, Fond za mlade talente nagradio je i stipendirao preko 6000 učenika i studenata završnih godina studija visokoškolskih ustanova u Srbiji i inostranstvu - ckoro 3000 studenata završnih godina osnovnih ili master studija visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Republika Srbija i skoro 600 studenata koji će svoje studije nastaviti u inostranstvu.
Trenutno je u toku konkurs na kom će biti dodeljeno 1000 stipendija za studiranje u Srbiji, dok će posle usvajanja konačnih rezultata konkursa broj stipendija Fonda za mlade talente za studiranje u inostranstvu biti takođe oko 1000.
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Dečija umetnička kolonija „Gračanica“
- Najavljene intervencije na mreži
- Podrška od 20.000 dinara za niške osnovce
- Nikolić prvi put za govornicom
- Sveti Sava kao putokaz u borbi za identitet
- Međunarodni praznik muzike u Nišu
- Kvarovi na vodovodnoj mreži
- Poseta premijera Nišu
- Ansambl „Branko“ na FolkFestu
- Ko danas u Nišu i okolini ostaje bez vode?
- Radovi na mreži u Pasi Poljani
- Mogući prekidi vode u više delova grada
- Pesmom u slavu Svete Trojice
- NASTAVAK RADOVA
Najnoviji oglasi
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Spremni za oproštaj od sezone: Radnički bez pritiska, ali sa imperativom pobede dočekuje Spartak (BESPLATAN ULAZ)
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Sveti Arhijerejski Sinod SPC raspisao Konkurs za upis u Bogoslovije za školsku 2026/2027. godinu
- Akcija MUP-a protiv korupcije: Među 26 uhapšenih i osumnjičeni za milionske zloupotrebe u Nišu i na jugu Srbije









