Pored bogatog programa, pokazna vežba vatrogasnih društava i Sektora za vanredne situacije u okviru obeležavanja gradske slave
Niš 14.04.2024. V.Milićević Glas juga, Z.S. Južna Srbija Info
U susret proslavi gradske slave Grada Niša, Svetog cara Konstantina i carice Jelene, Nišlije će pored bogatog programa imati priliku da prisustvuju pokaznoj vežbi vatrogasnih društava i Sektora za vanredne situacije.

Ova manifestacija će se održati u centru grada, a očekuje se i prisustvo načelnika sektora Luke Čaušića sa svojim saradnicima.
Gradski većnik Nenad Stanković izrazio je uverenje da će ova vežba biti izuzetno interesantna za Nišlije, ističući da će biti više od obične smotre.
"Biće to prava pokazna vežba koja će privući pažnju i dece i odraslih", naglasio je Stanković.
Pored toga, Stanković je istakao uspeh u osnivanju Dobrovoljnih vatrogasnih društava i rešavanju pitanja civilne zaštite u gradu Nišu.
"Tokom poslednje tri godine, grad je izdvojio ukupno oko 10 miliona dinara za ove svrhe, što je značajan napredak u odnosu na prethodne godine kada je finansiranje bilo ravno 0. Do sada je obuku prošlo 115 pripadnika", istakao je gradski većnik.
On je pohvalio opremljenost vatrogasnih društava i njihovu obuku, ističući da su pripadnici DVD-a pokazali izuzetnu efikasnost prilikom nedavnih prošlogodišnjih vremenskih nepogoda u gradu.
Očekuje se da će ova pokazna vežba vatrogasnih društava doprineti podizanju svesti o važnosti prevencije i brze reakcije u vanrednim situacijama, dok će gradska slava biti prilika za građane Niša da se okupe i uživaju u raznovrsnim kulturnim sadržajima.
Gradska većnica Adriana Anastasov najavila je da su sve pripreme za gradsku slavu u toku, a da će program obuhvatiti razna kulturno-umetnička društva. Ceremonija obeležavanja bitke na Čegru planirana je za 31. maj, dok će veći deo programa biti održan u Niškoj tvrđavi, uz ponovno održavanje svečane akademije na Arheološkom nalazištu Medijana.
Svi sadržaji će biti besplatni i dostupni za sve sugrađane.
#
Niš
sektor za vanredne situacije
gradska slava
Car Konstantin i Carica Jelena
Adriana Anastasov
Dobrovoljna vatrogasna društva
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kućni pritvor odborniku i njegovom sinu
- Niški polumaraton okuplja više od 1.700 trkača
- Bora Zdravković
- Tri brane za viši vodostaj Nišave
- Doživi Niš – Experience Niš
- Bez vode delovi Niša i okolnih sela
- Vremenska prognoza
- Kvar na vodovodnoj mreži na Paliluli
- Kamate za neuspele projekte
- Razbijena grupa krijumčara
- Dan žalosti u Nišu
- Više kvarova na vodovodnoj mreži
- Izrada spomenika kralju Milanu
- Vukovci na ekskurziji
- Vučević na skupu naprednjaka u Trupalu
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Zašto građani Srbije plaćaju skuplje stambene kredite od suseda u EU?
- Ministar kulture potpisao ugovor za obnovu hrama u Gornjem Adrovcu
- Panoramske vožnje turističkim autobusom i ovog leta u Nišu
- HAOS NA SKUPU OPOZICIJE: Pljuštale uvrede na račun novinara, jedinstva ni na vidiku
- Ministarstvo kulture - novi ugovori i više od 9,7 miliona za arheološko nalazište „Medijana“
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












