Zaposlena bez konkursa: Ovu ženu skupo plaćamo
Prokuplje 16.11.2014. S. Radović
Direktorka Opšte bolnice "Dr Aleksa Savić" u Prokuplju, Radmila Antonijević, iz Socijalističke partije Srbije, po dolazku na tu funkciju smenila je, iz političkih razloga, portparola bolnice Jelenu Pantović, dugogodišnju novinarku, uz obrazloženje da zdravstvenoj ustanovi nije potreban portparol, da bi potom za portparola zaposlila Mariju Despotović, hirurga, bez ikakvog konkursa.

- Marija Despotović radi kao saradnik za odnose s javnošću u Opštoj bolnici ‘’Dr Alaksa Savić’’. Inače, ta Marija gotovo da nikad ne komunicira s novinarima, nije se nikad bavila odnosima s’ javnošću, ali zato prima “debelu” platu za posao koji uopšte ne obavlja - kaže izvor ‘’Južne Srbije’’ zaposlen u prokupačkoj bolnici, i dodaje da je lično sadašnja direktorka Radmila Antonijević (SPS) postavila na tu funkciju.
Pokušali smo da stupimo u kontakt s Marijom Despotović, pi-arom prokupačke bolnice, ali je ona odbila da nam odgovori na konkretno pitanje o visini svoje zarade i imenovanju bez konkursa.
- Despotovićeva je na državnim jaslama, iako za dodatno radno mesto nema nikakve kvalifikacije, ona prima dve plate, jednu kao hirurg i drugu kao portparol bolnice, a da pritom nema nikakve veze sa time. To je kao da novinara sada neko zapoli na hirugiji da operiše ljude, priča izvor našeg portala.

Jelena Pantović, bivši potparol
Bivša portparolka prokupačke bolnice i dugogodišnja novinarka, Jelena Pantović, koja je smenjena iz političkih razloga kaže da je dok je bila portparolka otvoreno, objektivno i korektno komunicirala ne samo sa novinarima već i sa građanima.
- Rečeno mi je da sam odlično i korektno radila svoj posao. Ali, kažu politika je to i moram da razumem moju smenu, navodi u svom saopštenju smenjenjena portparolka Jelena Pantović.
Inače, koliko je direktorka Opšte bolnice ‘’Dr Aleksa Savić’’ u Prokuplju , Radmila Antonijević bahata, govori i zvanični podatak da pored funkcije direktora ona obavlja i funkciju načelnika internog odeljenja.

Radmila Antonijević, direktorka bolnice
Antonijevićeva je odmah po dolazku na mestu direktora bolnice zbrinula i svoju ćerku. Naime, ona je, u bolničkoj apoteci bez konkursa zaposlila svoju ćerku Ivanu i to za vreme dok je na snazi bila stroga zabrana zapošljavanja u državnim ustanovama.
Kako je našoj medijskoj kući potvđeno od više izvora, aktuelnoj direktorki je istekao mandate, pa je u toku konkurs za izbor za imenovanje novog direktora Opšte bolnice ‘’Dr Aleksa Savić’’ u Prokuplju, na kome će biti više kandidata za tu funkciju, dok je aktuelna direktorka Radmila Antonijević odbila da odgovori na pitanje našeg novinara da li će se opet kandidovati za tu funkciju.
Muž "Gorila"
Prilikom nedavnog incidenta u prokupačkoj bolnici portparolka te zdravstvene ustanove Marija Despotović u bolnicu je došla sa svojim suprugom koji joj je izigravao telohranitelja, što je izavalo podsmejavanje kod zaposlenih koji tvrde da ovo nije prvi put da Despotovićeva svog muža dovodi da je štiti na poslu, iako uopšte ne radi u bolnici.
#
Prokuplje
Dr Aleksa Savić bolnica
posao
portparol
Jelena Pantović
Radmila Antonijević
smena
konkurs
politika
Marija Despotović
radno mesto
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Slava niškog Sabornog hrama
- Merak, tradicija i duh starog Niša
- Moravska regata „Učitelj Viden Jovanović“
- Planirani radovi na vodovodnoj mreži
- Festival prijateljskih gradova
- Vozio u kontra smeru na auto-putu kod Aleksinca
- Obaveštenje o vodosnabdevanju
- Povratak kultnih pozorišnih predstava
- The Original Blues Brothers Band
- Medijana pokreće akciju „Otvorena vrata“
- Šest dana slavskog programa u Nišu
- Saradnja za bolje zdravstvo:
- Akcija MUP-a protiv korupcije
- Svet devete umetnosti ponovo u Nišu
Najnoviji oglasi
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Koncert hora Muzičke škole u Nišu u Svetosavskom domu
- U Nišu otkriven mural pukovniku Nikolaju Rajevskom: Večni simbol srpsko-ruskog prijateljstva i inspiracija za grofa Vronskog
- Dečje-omladinski ansambl NCPD „Branko” osvojio Gran pri na najprestižnijem festivalu pravoslavne muzike
- Docent dr Milan Lazarević preuzima kormilo UKC Niš
- Plan za čistiji Niš: Masovna gasifikacija, novi parkovi i još 11 stanica za merenje zagađenja












dusan, 16.11.2014.:
PORTPAROLKA SA MUŽEM GORILOM?
krajnje neprofesionalno ponasanje?
Tuzba u svakom slucaju urednistvu i pojedincima.
divna, 16.11.2014.:
E mene zanima ko je autor teksta,i koliko je pouzdan izvor informacija.Pa ovo moze da pije vodu samo kod ljudi koji nisu iz Prokuplja!Pa mi svi znamo ko je ko u ovom gradu,barem za Jelenu znamo koliko je *nevinašce*!!!
gorangoran, 18.11.2014.:
Tekst je malo nejasan: Da li je Jelena otpuštena ili smenjena? Da li dr.Marija prima dve plate ili samo kao hirurg? Dovodi u sumnju ovaj potez činjenica da ga direktor Antonijević vuče na kraju mandata.