Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

„Iluzije treba čuvati na sobnoj temperaturi“, izložba vajara Marka Crnobrnje i pisca Stefana Tićmija

rss

Leskovac 05.08.2026. Medija centar 016

U Galeriji Narodnog muzeja u Leskovcu, u petak, 7. avgusta, početkom u 19 časova, biće otvorena izložba „Iluzije treba čuvati na sobnoj temperaturi“, autora, vajara Marka Crnobrnje i pisca Stefana Tićmija.

Ilustracija (grad Leskovac)
Ilustracija (grad Leskovac)

Izložba je inspirisana Tićmijevim romanom „Tata kaže gambit“ i kroz jedinstven spoj skulpture i književnosti istražuje teme porodičnog doma, odrastanja, sećanja i mašte.

Galerijski prostor pretvoren je u ambijentalnu instalaciju u kojoj predmeti iz domaćinstva postaju šahovske figure, stvarajući neobično umetničko iskustvo koje poziva posetioce na razmišljanje i interakciju.

Postavka donosi savremen i originalan umetnički pristup, spajajući vizuelnu umetnost i književno stvaralaštvo u jedinstvenu celinu.

Stefan Tićmi: Tata kaže gambit (naslovna strana)


#   Leskovac   galerija   Narodni muzej Leskovac   Stefan Tićmi   Marko Crnobrnja
@


 



Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima