Leskovački "Libero" osvaja publiku i nagrade
Leskovac 13.06.2014. RTS
Leskovac ima jednu od retkih muških vokalnih grupa u Srbiji. "Libero" su pre četiri godine osnovali mladi profesori muzike i već su dobili više međunarodnih priznanja. Njihov prvi koncert u rodnom gradu oduševio je publiku.

Energija, upornost, entuzijazam i želja da unapredi horsko pevanje postakli su, nekada učenika, a sada profesora solfeđa u leskovačkoj Muzičkoj školi Miroljuba Cvetkovića, koji vodi školski i crkveni hor, da pre četiri godine osnuje mušku vokalnu grupu "Libero".
Krenuli su kao kvartet, a onda su proširili sastav.
"Cilj nam je negovanje i očuvanje tog "a capella" pevanja, višeglasnog pevanja bez instrumentalne pratnje", kaže Cvetković.
U gradu muzičkih talenata Miroljubu nije bilo teško da okupi dobre tenore, baritone, basove. Ne samo među kolegama. Zoran Šćepanović je jedini u Liberu bez dana muzičkog obrazovanja. Radi u Agenciji za obezbeđenje .
"Kad radim noćne smene i obilazim objekat ja pevam po hodnicima. Odlično zvuči, dobra je akustika tako da i na poslu vežbam glas", kaže Zoran.
Kad ne svira violinu u Amorozu onda peva u Liberu.
"Ovo je pravo osveženje i izazov", kaže Slobodan Mitić koji se poslednji priključio "a capelli".
"Kada sam ja došao oni su već bili odlično ukomponovana grupa, a ja sam morao brzo da učim tekstove. Baš uživam u Liberu", dodaje Slobodan.
Pesmom "Oki manca mia" osvojili su u Riminiju i žiri i publiku koja ih je pozdravljala čak i na ulici. Za kratko vreme nanizali su ove nagrade koje, kažu, i prijaju i obavezuju.
"Naša obaveza je da muziku koju predstavljamo bude na viskom nivou, pa su nam tako i ciljevi visoki", kaže Nenad Mitrović.
Na repertoaru prvog koncerta u rodnom gradu duhovna, klapska, pop, evergrin, srpska, izvorna muzika. Pesme za svačiji ukus i dušu, a za izvođače ima li draže nagrade od dugog aplauza i oduševljene publike.
Sa mornarskom pesmom krajem meseca putuju u Perast na međunarodni festival klapa. Već u oktobru su u Barseloni.
#
Leskovac
muzika
Miroljub Cvetković
pevanje
Zoran Šćepanović
Slobodan Mitić
Nenad Mitrović
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Sa svečane sednice: Niš kao prestonica Srbije
- Minus vraća tople radijatore i tokom noći
- Dan oslobođenja Niša od Turaka
- Pronađeno beživotno telo muškarca u kući
- Sredstva Filmskih susreta za lečenje dece
- Zimsko porodično druženje u Niškoj Banji
- Vozač udario pešaka i pobegao, ne ide u pritvor
- Pešače da se ne zaboravi Albanska golgota
- Prijavljivanje za plivanje za Bogojavljenski krst
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju
- Ana Štajdohar u parku Svetog Save za "Srpsku"
- Sveti Stefan Prvomučenik
- Izmene na pojedinim prigradskim linijama
- Trideset godina glasa i vere
Najnoviji oglasi
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Pronevera cigareta vrednih oko dva miliona evra: Među uhapšenima Nišlija i Prokupčanin
- Napad u Nišu: Jedan muškarac teško povređen, dvojica privedena
- Božićni turnir u šahu okuplja mlade talente u Nišu
- Ognjenu Petkoviću i Zoranu Trajkoviću po godinu dana zatvora, sud nije utvrdio ko je naneo smrtonosni udarac
- Trideset godina glasa i vere: Orden Svetog Romana Đuniškog Dečje–omladinskom horu „Branko“ na Božićnom koncertu
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











