Južna Srbija Info

Konstantin slavio u Beogradu, savladan Beovuk 75:86

Beograd 11.10.2015. Konstantin OKK

U meču u kojem su odigrale očajno prvo i veoma dobro drugo poluvreme, Nišlije su savladale Beovuk u Zemunu 86:75 i pokazale karakter ekipe koja želi još jednu uspešnu sezonu.
Beovuk 72 – Konstantin 75:86 (17:14, 20:14, 16:24, 22:34)

Vredna, izuzetno važna pobeda Konstantina!

Cvetkovićev tim je dobio onda kada je „vukovima“ pokazao zube, kada je zaigrao odbranu onako kako ume i tako anulirao slabašan bilans u skoku…

Baš onako kako su Nišlije i predvidele na konferenciji za novinare, Beovuk je igrao tvrdo, bez pardona, na „otimačinu“. Ali, oni nisu imali pravo odgovor. Gosti su poveli trojkom novog kapitena Gudžića, a potom su do sledećeg vođstva stigli tek u 27. minutu. Domaći tim je „kidao“ u odbrani, oterao je Nišlije od koša, igrao žestoko na prevođenju lopte, poveo 12:6, na prvom mini-odmoru bilo je 17:14.

Konstantin je imao puno problema sa ofanzivnim skokom domaćina. Slabo su Nišlije gradile koš, pa je Beovuk imao po dve-tri prilike u jednom napadu i na kraju obično poentirao posle uhvaćenih lopti ispod koša gostiju. Uz to, evidentni su bili i problemi u organizaciji igre, probao je Cvetković i sa Vukanom Stojanovićem na pleju, ali nije vredelo.

Velikom agresijom na lopti, Beovuk je sprečio tečnost u dodavanju, lopta nije kružila kako bi trebalo, pa su Nišlije retko dolazile u situaciju za otvorene šuteve.

Na 2 minuta do poluvremena, Beovuk je vodio 31:23, onda je Savić pogodio tek drugu trojku za goste, potom poentira i Ostojić iz ofanzivnog skoka za 32:28 i činilo se da će finiš četvrtine pripasti niškom timu. No, loše je Konstantin odigrao završnicu, trojkom Jevđenića, pa „zicerom“ Đorđevića, Beovuk je na odmor otišao sa visokih 38:29. Odnos u skokovima bio je 25:13, a uz to, Nišlije su imale mizernih 30% šuta iz igre, pa rezultat i nije mogao da bude bolji po njih.

A onda, posle Cvetkovićevog „feniranja“ u poluvremenu, Nišlije su zaigrale sa mnogo više energije. Gudžić je odmah odapeo trojku, potom je Karalić pogodio samo jedno bacanje, a zatim Veličković prodorom pogađa uz dodatno bacanje. Usledila je dobra odbrana, Gudžić polaže iz kontre i serijom 8:1 Konstantin je uhvatio priključak-38:36. Najzad je niški tim zaigrao odbranu kako ume, mada je i dalje bilo problema sa ofanzivnim skokom domaćina, a u napadu proradio je „pik“ Veličkovića i Ostojića.

Ipak, centar Nišlija je sa tri promašena bacanja propustio dve prilike da svom timu donese vođstvo, pa je Beovuk odžavao pola koša viška. No, Vitković je bio mirne ruke sa penala i Konstantin je poveo 45:44, tek drugi put na meču. Do kraja četvrtine, Veličković je odlično dirigovao igrom gostiju u napadu, ali je trojkom Matijaševića Beovuk ipak uspeo da u poslednji kvartal uđe sa vođstvom-53:52.

Stefan Savić sjajno je počeo završnu četvrtinu. Polaganjem i trojkom iz polukontre, 19-godišnji košarkaš niškog tima donosi gostima 57:54. Usledile su trojke Matijaševića sa jedne i Đorđevića sa druge strane, Beovuk se održavao ofanzivnim skokom, prosto su domaći igrači otimiali loptu iz ruku gostima, a onda Matijašević pogađa novu trojku za 64:60. Usledio je Cvetkovićev tajmaut, a onda dve uzastopne trojke, najpre Gudžića, pa Veličkovića za 63:66. I onda Stojačić dobija tehničku posle protesta zbog dosuđenog faula, Beovuk preokreće na 68:66.

Ipak, usledio je sjajan finiš Nišlija. Pogodio je Veličković, potom je Tasić položio, pa dodao sjajnu asistenciju za Veličkovića, koji pogađa trojku i Konstantin je poveo 76:69 na 2:30 do kraja. A onda Gudžić otima loptu, Tasić pogađa oba penala za 78:69. Seriju je prekinuo Matijašević, poenima ispod koša, a tačku na meč stavio je Veličković trojkom na ulasku u poslednji minut za 71:81. Do kraja, Nišlije su istrpele i neke grubosti i sačuvale prednost do konačnih: Beovuk-Konstantin 75:86.

Cvetković: U poluvremenu promenili stav

Posle meča, nije bilo uobičajene konferencije za novinare, iz prostog razloga jer nije bilo-novinara. Trener Konstantina Marko Cvetković ovako je video utakmicu:

– Mučili smo se u prvom poluvremenu, imali dosta problema sa tim njihovim ofanzivnim skokom. Ušli smo mekano u meč, a oni maksimalno oštro. U poluvremenu smo se dogovorili da promenimo stav, važno je bilo to što smo brzo uhvatili priključak, a posle „klackalice“, u finišu smo bili pravi. Vrlo važna pobeda, trebao nam je ovaj „brejk“, jer nam sledi naporan ritam utakmica…

Zemun, 11. oktobra. Hala „Vizura sport“. Gledalaca: 120.
Sudije: Maričić (KV), Stefanović (KV), Vesković (BG).
Trojke: Beovuk 33% (9/27), Konstantin 53% (9/17).
Dvojke: Beovuk 41% (15/37), Konstantin 49% (17/35).
Sl.bacanja: Beovuk 56% (18/32), Konstantin 69% (25/36).
Skokovi: Beovuk 39 (24-15), Konstantin 29 (24-5).
Asistencije: Beovuk 15, Konstantin 15.

BEOVUK 72: Maksimović 5, Dragović, Đorđević 13 (3 sk), Jevđenić 3 (6 sk, 6 as, 5 il), Vučićević 14 (3 sk), Matijašević 17, Živković 3, Fundić 10 (12 sk), Arsenović, Karalić 7 (5 sk), Jeremić, Đurić 3 (5 sk).

KONSTANTIN: Veličković 20 (6 as, 6 il), Đorđević 14 (4 os, 6 il), Mladenović, Vitković 7 (5 sk), Stojačić 2, Ostojić 10 (8 sk), Tasić 9 (3 sk, 4 as), Savić 9 (3 sk), Stojanović, Stanković, Gudžić 15 (6 sk).