Niški "Kinezis" najbolja ekipa na Prvenstvu Srbije za juniore

Niš 09.05.2021. Južna Srbija Info

Univerzitetski džudo i sambo klub „Kinezis“ je, nakon perfektnog skora na Regionalnom prvenstvu, dominirao i na Prvenstvu Srbije za juniore, osvojivši prvo mesto u ukupnom plasmanu. Takmičenje je održano u dvorani "Šumice" u Beogradu,

Učestvovalo je 163 takmičara iz 53 kluba.

Kinezis je nastupio sa 10 takmičara, osvojio pet medalja, od čega su četiri zlatnog sjaja.

Zlatne medalje su osvojili Nevena Milić -48kg, Stefan Radovanović -73kg
Aleksandar Stojkov -100kg i Andrija Stošić +100kg, dok je Miloš Milašević (-90kg) osvojio bronzu.

Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, jer je Slobodan Đorđević, favorit u kategoriji do 66kg, predao meč polufinala i meč za treće mesto usled neugodne povrede koja se desila u četvtfinalnoj borbi.

„Danas je bio sjajan dan za naš tim. Ne pamtim kad smo se, i da li smo se ikad,
kući vratili sa 4 šampiona. Ova ekipa je svojim napornim radom i kvalitetom to zaslužila. Po ko zna koj put smo dokazali da se najbolji džudo u Srbiji radi u našoj sali. Grad Niš treba da bude ponosan na tu činjenicu.“, izjvaio je trener doc. dr Nikola Milošević.

„Pre dve nedelje smo obećali borbu za najviši plasman, a danas smo na jedan
fantastičan način predstavili potencijal koji poseduju naši juniori. Četiri šampiona, u zaista paklenoj konkurenciji 53 kluba, je rezultat za ponos. Nadam se da ćemo imati dovoljno finansijskih sredstava da ovim sjajnim mladim ljudima obezbedimo izlazak na međunarodnu scenu, oni su to svojim radom i rezultatima itekako zaslužili“, izjavio je trener prof. dr Nemnja Stanković.