Incident u pirotskoj bolnici
Pirot 11.07.2014. RTS
U centralnoj laboratoriji pirotske opšte bolnice pacijent, najpre verbalno, a potom i fizički nasrnuo na laborantkinju. Nakon prijave zaposlenih, policija je privela pacijenta.

Laborantkinja Mariva Rančić, napadnuta je dok je delila rezultate laboratorijskih analiza. Pacijent je u više navrata pretio i tražio da mu se hitno izdaju rezultati, a onda je i fizički nasrnuo na laborantkinju, javlja dopisnik RTS-a iz Pirota.
"Ja sam se javila na telefon, u tom trenutku je on razvalio vrata, koja su inače bila zaključana, uleteo je u prostorije šaltera, udario mi slušalicu koja mi je ispala, počupao me za kosu , pesnicom me udario u bradu", opisuje laborantkinja Mariva napad pacijenta.
U Centralnoj laboratoriji u Pirotu kažu da su u ovoj službi velike gužve pa često dolazi do verbalnih sukoba, ali da je ovo prvi fizički napad na zaposlene.
"Ima dana kada hoće da psuju, da vređaju, maltene svi bi da uđu odjednom u laboratoriju," kaže Marina Stevanović, glavna laborantkinja.
Dr Dragana Madić specijalista kliničke biohemije ističe da dijagnoze pacijenata i narušeno zdravstveno stanje nikako ne mogu biti opravdanje za fizičo nasrtanje na zdravstvene radnike.
Centralna laboratorija u Pirotu dnevno primi između sto i sto pedeset pacijenata sa teritorije čitavog pirotskog okruga.
Zaposleni smatraju da bi reorganizacija mogla biti jedno od rešenja za smanjenje gužvi i normalno funkcionisanje ove službe.
#
Pirot
bolnica
nasilje
laboratorija
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Razgovori sa Nišlijama u Gradskoj kući
- Deo hrišćana danas slavi Božić
- Vremenska prognoza
- Badnji dan i veče po gregorijanskom kalendaru
- Usvojeni planovi rada javnih preduzeća
- Srpska Nova godina uz Anu Štajdohar i „Kramer“
- Novi status za Sportski centar „Čair“
- Master koncert Filipa Cincarevića
- Izložba slika „Moj svet“ Siniše Stamenkovića
- „Zimska bajka“ – praznični program
- Koncert Miloša Janjića u Oficirskom domu
- Pomoć porodici Durković u Gadžinom Hanu
- Đorđević napustio Kancelariju za mlade GO Medijana
- Dobitnici „11. januara“ – Jasmina, lekar, šampion
- Kralj Milan Obrenović iz novog ugla
Najnoviji oglasi
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Koncert gitariste Miloša Janjića u Oficirskom domu
- Dečje-omladinski hor NCPD „Branko“ – mladi glasovi Niša osvojili Gran-pri u Rumuniji
- Formiran Gradski odbor Pokreta za narod i državu u Nišu
- Vučić u četvrtak u Nišu – otvaranje „Aristona“ i „Palfingera“
- Milenković Kerković: Velika pobeda Nišlija – usvojene sve primedbe za zaštitu vodoizvorišta i prirodnih resursa
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!










