Lekari šalju pacijentkinje kod privatnika i tako zarađuju na abortusima
Niš 02.06.2013. Autor: Blic
Direktor Kliničkog centra u Nišu doc. dr Zoran Radovanović potvrdio je da se abortusi uglavnom rade na niškim privatnim klinikama jer se na Ginekološko-akušerskoj klinici godišnje obavi izuzetno mali broj tih intervencija.

- Kad sam 1. oktobra prošle godine postavljen na funkciju direktora Kliničkog centra zatekao sam izuzetno lošu situaciju na ginekologiji jer je u toku prethodne godine urađeno samo 57 abortusa, a bilo je ih najmanje 5.000 u privatnim klinikama u Nišu. Taj broj je možda i veći jer u Niš na abortuse dolaze iz cele jugoistočne Srbije, u kojoj živi 2,5 miliona stanovnika - kaže za dr Radovanović.
On, kako kaže, zna da su na niškoj klinici bile medicinske sestre koje su pacijentkinje usmeravale ka „viđenijim gradskim privatnim klinikama“, ali da “nije dobio nijednu konkretnu prijavu da bi mogao da sankcioniše takve medicinske radnike”. Kako dodaje, do sada je zbog toga smenio prof. dr Zorana Pop Trajkovića sa funkcije direktora Ginekološko-akušerske klinike.
Iako se danima u medijima navodi da se pacijentkinje iz državnih klinika šalju u privatne na abortuse, u kojima rade ti isti lekari, zdravstvena inspekcija nije preduzela ništa jer nema konkrentih prijava.
U Ministarstvu zdravlja nisu želeli da komentarišu zbog čega plaćamo zdravstveno osiguranje kada lekari iz državnih ustanova sve češće šalju pacijente u privatne ordinacije u kojima rade nakon radnog vremena. Kažu da se građani ne žele zdravstvenoj inspekcija zbog toga, a da je jedino pritužba način kada se takve stvari i proveravaju.
U Nišu na Ginekološko-akušerskoj klinici abortus, u zavisnosti od vrste anestezije, košta 3.000 ili 4.000 dinara, ali Nišlijke, po preporuci svojih ginekologa, odlaze u privatne klinike i ordinacije, gde taj zahvat plaćaju oko 10.000 dinara.
Direktor Ginekološke klinike dr Bojan Lukić tvrdi da za mali broj abortusa nisu krivi lekari koji šalju pacijentkinje kod privatnika.
- Kako neko može nekoga da ubedi da plati medicinsku uslugu četiri puta skuplje. Ali kod privatnike se nigde to ne upisuje, nigde se ne vodi da je ta pacijenktinja abortirala. Ta diskrecija je razlog. Inače, mi imamo sve komforne uslove za prekide trudnoće - kaže dr Lukić.
#
Niš
medicinske sestre
Bojan Lukić
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Direktno do odgovora
- „Švajcarski Svis“ ponovo leti iz Niša
- Radnički otputovao na pripreme u Sloveniju
- Požar u stanu na XI spratu zgrade
- Više niških naselja danas bez vode
- „Branko“ iz Niša u Ravanici na Vidovdan
- Vidovdan
- Hor „Branko“ na Vidovdan u Ravanici
- Skup „Srbija jedna porodica“
- Konkurs za projekte mladih u Nišu
- Važno obaveštenje o vodosnabdevanju za vikend
- Obaveštenje o vodosnabdevanju
- Vidovdanska svetlost okupila Niš
- Prekid železničkog saobraćaja Niš – Beograd
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Akcija „Armagedon“: Uhapšen muškarac iz Aleksinca, Niška policija učestvovala u akciji protiv zloupotrebe dece na internetu
- Naučni skup povodom 150 godina od Prvog srpsko–turskog rata u Aleksincu
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“ u Popovcu okuplja mlade čuvare tradicije
- Obeležena godišnjica Bitke na Košarama: Sećanje na heroje koji su branili granicu
- Evropska akcija kontrole vozača: Pojačane provere na alkohol i drogu od 15. do 21. juna
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












