Parada ponosa će se održati 2. oktobra
26.08.2011. Autor : Agencija TANJUG
Ovogodišnja "Parada ponosa" u Beogradu biće održana 2. oktobra, dok mesto na kojem će se pripadnici LGBT populacije tog dana okupiti još nije saopšteno.

Mesto na kojem će parda biti održana biće naknadno saopšteno iz bezbednosnih razloga, rekla je predstavnica Udruženja građana "Parada ponosa Beograd" Jovanka Todorović na konferenciji za novinare, koju su obezbeđivali policajci.
Organizatori su rekli da je manifestacija neposredno uoči konferencije prijavljena Ministarstvu unutrašnjih poslova, sa kojim je ranije postignut dogovor o datumu.
-Mesta na kojima je prošle godine održna parada su u ponovo opticaju, ima i drugih predloga, ali u dosadasnnjim razgovorima sa predstavnicima MUP-a nije bilo reči o dislociranju, poput onog iz 2009. godine, kada se parada nije održala jer je izmeštena na ušće", rekao je član organizacionog odbora "Parada ponosa Beograd" Goran Miletić.
On je istakao da je dislokacija neprihvatljiva za organizatore Parade, jer bi time događaj bio obesmišljen, isto kao što bi fudbalska utakmica Partizana izgubila na značaju ako bi bila premeštena sa Stadiona JNA u Batajnicu.
-Parada ponosa nije pretnja po bezbednost jedne zemlje, veća je pretnja kada njeni građani žive od plate od 20.000 dinara", rekao je Miletić i ukazao da činjenica da je bezbednost ključna tema Parade pokazuje da "položaj LGPT populacije u Srbiji nije baš najbolji".
Učesnici konferencije, međutim, ipak misle da se odnos Srbije prema Paradi ipak menja na bolje, što dokazuje korektno izveštavanje medija oko predstojeće parade, podrška koju je "Parada ponosa" dobila od državnih institucija, gradskih vlasti i pojedinih političkih partija, složili su se učesnici konferencije.
Miletić je rekao da Vlada Srbije dala podršku Paradi, navodeći da su predstavnici udruženja "Parada ponosa Beograd" do sada razgovarali sa potpredsednikom vlade za evropske integracije Božidarom Đelićem, predstavnicima Ministarstva pravde,
Ministarstva za ljudska i manjinska prava i da su se više puta sastajali sa predstavnicima MUP-a i gradskih vlasti u Beogradu.
Što se tiče političkih partija, njihovi stavovi prema paradi su uglavnom slični prošlogodišnjim, pa su do sada tu manifestaciju podržali DS, SNS, LDP i LSV, a predstoje razgovori i sa drugim partijama i poslanicima, dodao je Miletić, ne želeći da komentariše izjave pojedinih političara na tu temu.
Tema predstojeće "Parade Ponosa" biće "Podrška unutar porodice", a skup će biti održan po prošlogodišnjoj šemi - prvi će biti pozdravni deo na kome se očekuje prisustvo ličnosti iz javnog i političkog života, zatim sledi šetnja učesnika kroz grad i koncert, rečeno je na konferenciji.
#
parada
Parada ponosa
Goran Miletić
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Zvezda iz Holivuda u Nišu
- Brutalno ga pretukli na pumpi
- Milici Pavlović dva i po miliona dinara
- Saradnja biblioteka sa juga
- Otvorena Roštiljijada
- Posle kraće rasprave udario muškarca
- Irfan Mensur režira „Sofku“ u Nišu
- Leto 68. godine – studentski nemiri
- Evo gde će slavine biti suve
- Niški bajkeri stižu u Varvarin
- Ekskluzivno: Zvezda „Odiseje“ sutra u Nišu
- Pesme posvećene vinskom balu
- Vino, najposećeniji koncert i „oda“ Siniši Paviću
- Građani tražili asfalt, kanalizaciju i bolje uslove
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- "Srbija te zove“ stiže i u Niš: Grad najavio kamp za decu iz dijaspore
- Požar kod Bovanskog jezera zahvatio vikend-naselje, izgorele tri vikendice
- Danilo Kocić, novinar: Kada odlazite iz rodnog kraja… (priča)
- Četvoro leskovačkih umetnika na 35. Međunarodnoj izložbi malog formata u Šapcu
- Na današnji dan pre devet godina Mitropolit Arsenije ustoličen kao Episkop niški
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












