Pokret „Mi snaga naroda“ podržao građane Panteleja u borbi za očuvanje zelenih površina
Niš 17.10.2025. Južna Srbija Info - redakcija
Gradski odbor Pokreta Mi snaga naroda izrazio je punu podršku stanovnicima Panteleja u njihovim zahtevima za očuvanje zelenih površina i izgradnju parkova u svom naselju.

Kako navode, jučerašnje okupljanje meštana Gospodske ulice i Ulice Milovana Krstića, koji traže ispunjenje ranije datih obećanja, pokazuje koliko je važno da se glas građana čuje i da se poštuju dogovori.
Iz ovog pokreta podsećaju da su stanovnici tog dela Niša više puta ukazivali na nedostatak zelenih površina i da su, uprkos obećanjima, rešenja izostala. Zbog toga smatraju da je neophodno da nadležni građanima hitno pruže jasne informacije o daljim planovima.
„Građani Panteleja ne traže ništa više od prostora za odmor i igru, a ne nove zgrade koje će dodatno opteretiti već gusto naseljeno područje. Izgradnja stambeno-poslovnog objekta na parcelama predviđenim za park predstavlja kršenje datih obećanja i narušava kvalitet života u ovoj zajednici“, ističe se u saopštenju.
Pokret poziva gradonačelnika da ispuni obećanja, a ukoliko se to ne dogodi, podržava pravo građana na protest i eventualnu blokadu Bulevara Svetog Pantelejmona.
„Zelene površine su osnovno pravo svakog građanina, i Pokret Mi snaga naroda zalaže se za njihovo očuvanje i unapređenje u svim delovima grada“, poručili su iz pokreta.
#
Niš
protest
GO Pantelej
urbanizam
zelene površine
Mi snaga naroda - Nestorović
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Dečija umetnička kolonija „Gračanica“
- Najavljene intervencije na mreži
- Podrška od 20.000 dinara za niške osnovce
- Nikolić prvi put za govornicom
- Sveti Sava kao putokaz u borbi za identitet
- Međunarodni praznik muzike u Nišu
- Kvarovi na vodovodnoj mreži
- Poseta premijera Nišu
- Ansambl „Branko“ na FolkFestu
- Ko danas u Nišu i okolini ostaje bez vode?
- Radovi na mreži u Pasi Poljani
- Mogući prekidi vode u više delova grada
- Pesmom u slavu Svete Trojice
- NASTAVAK RADOVA
Najnoviji oglasi
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Spremni za oproštaj od sezone: Radnički bez pritiska, ali sa imperativom pobede dočekuje Spartak (BESPLATAN ULAZ)
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Sveti Arhijerejski Sinod SPC raspisao Konkurs za upis u Bogoslovije za školsku 2026/2027. godinu
- Akcija MUP-a protiv korupcije: Među 26 uhapšenih i osumnjičeni za milionske zloupotrebe u Nišu i na jugu Srbije












