Prof. Tamara Milenković Kerković protiv dolaska funkcionera naprednjaka u Niš
Niš 20.03.2025. Južna Srbija Info - redakcija
Prema zvaničnim informacijama iz SNS-a, reč je o redovnim stranačkim aktivnostima sa članstvom. Međutim, najavljeni dolazak visokih funkcionera izazvao je reakcije dela niške javnosti, a pojedine građanske grupe i aktivisti najavili su protest ispred Oficirskog doma. U daljem tekstu saopštenje odborniceSG Niša prof. Tamare Milenković Kerković prenosimo u celosti.

Saopštenje:
Najava funkcionera SNS-a da u petak dođu u Niš i u Oficirskom domu, u srcu Niša, održe „redovne stranačke aktivnosti sa članstvom“ predstavljaju vrhunski bezobrazluk i provokaciju Nišlija. Najavljeni SNS gosti su, uz pomoć sada pritvorenih lokalnih funkcionera, Niš i Nišlije upropastili, opljačkali i na kraju 2.juna pokrali njihovu izbornu volju. Nakon pokušaja da uz pomoć stranačkih paravojnih formacija i svojih 500 batinaša i crnokapuljaša, po modelu i sa akterima iz Banjske, izazovu najavljeno i pripremano nasilje na veličanstvenom studentskom protestu 15.marta u Beogradu, koje je sprečila jedino pamet i pribranost studenata, uz pomoć veterana i bajkera, nakon što su na mirne građane tokom 15 minuta ćutanja upotrebili zabranjeno elektro-magnetno oružje, tzv. „zvučni top“, najava dolaska u Niš pokazuje koliko je vlast izgubila osećaj za realnost.
Ogoročeni građani Niša najavili su im „doček“ kakav zaslužuju. I dobiće ga ukoliko se usude da dođu.
Od 15. marta ni Niš ni Srbija nisu isti. Režim je sveden na deponiju „Ćacilenda“ . Zvuk topa na srpsku mladost je zvuk poslednjeg zvižduka koje je odsvirao KRAJ. Vučićev legitimitet je potpuno ispražnjen. Najavom i pripremom nasilja u Beogradu, kao i lažima da se ono što smo na protestu doživeli a cela Srbija videla, nije dogodilo, VUČIĆ JE ZAISTA ODSVIRAO KRAJ, ALI SVOJ. Najava dolaska funkcionera SNS-a u Niš je još jedna provokacija i još jedno guranje Srbije u građanske sukobe i u sukobe sa policijom koja je sve studentske proteste tokom četiri meseca u Nišu obezbeđivala vrhunski profesionalno, bez ijednog incidenta.
Niš više nije isti, niko više nije isti. Samo su oni ostali isti. U Nišu se SNS „vladajuća manjina“ na vlasti održava golom krađom izbora i golom silom. Čitav Niš podržava studente i studentske zahteve. Šest stotina studenata, naše, niške dece, među kojima su bila i moja, pešačili su krvavih stopala do Beograda i svetlošću Slobode i Nade obasjali Srbiju. I studenti su znali gde idu, a i mi, roditelji, Nišlije znali smo da ih pratimo na unapred pripremano nasilje koje organizuje i priprema vlast, po modelu i sa katerima iz Banjske, dok je SNS i u Nišu i u Srbiji prikupljao svoju klijentelu i huligane, koji ni pored srednje škole, a kamoli pored fakulteta nisu prošli, da glume „studente“.
Funkcionerima SNS-a poručujem da ne dolaze u Niš i ne izazivaju Nišlije. Bes je Nišlija oštro železo. Ne pravite od Oficirskog doma novi niški „Ćacilend“ u koji ćete umesto niških i doljevačkih huligana, dilera droge, stranačkih plaćenika, najamnika zapošljenih u gradskim opštinama i javnim preduzećima, da smestite vaše VIP „Ćacije“ u ostavci. Ukoliko imate veliki merak da održite stranački skup, predlažem da ga, umesto u niškom Oficirskom domu, održite u niškom KP domu, u društvu svojih pritvorenih funkcionera, Dragane Sotirovski i Nenada Stankovića, koji su od vas dobili nalog i licencu da godinama pljačkaju Grad.
U Srbiji se stvara nova elita . Ona će smeniti političku kastu koja je sve prisvojila za sebe. U toku je borba ne samo za novu vlast, već borba za novo biće društvenih odnosa. U toku je borba da se svima koji su krali i bili klijenti režima zabrani javno delovanje. Zato, ne dolazite u Niš. Ne izazivajte nove nemire. Videli smo na šta ste spremni u Beogradu. Nišlije, na žalost, nisu na protestu ispred Oficirskog doma 3.juna pokazale šta misle o izbornoj krađi. Usudi li se SNS da u petak ipak dođe u Oficirski dom, nakon pokušaja da u Beogradu izazovu krvoproliće i nakon topova na naše studente i mirne građane, Nišlije će ih dočekati „s merak“. Pokazaće tada šta misle o SNS-u, pa i o pokradenim izborima.
- Nišu, 19.marta 2025.god. prof.dr Tamara Milenković Kerković
Odbornik u Skupštini Grada Niša
„Nišlije da se pitaju“
#
Niš
SNS
Ana Brnabić
Miloš Vučević
Darko Glišić
Tamara Kerković
Nišlije se pitaju
@sns_srbija @anabrnabic @TamaraKerkovic
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Svetosavska akademija u Domu vojske
- Zaplenjen kokain i novac
- Jovanjdan
- Časni krst u rukama mladosti
- Andrija prvi do Časnog krsta
- Cisterne JKP „Naissus“ za podelu Svete vode
- Zabranjen pristup istini o napuštenim psima
- Bogojavljenje
- JKP „Naissus“ čestita Nišlijama praznike
- Krštenje Isusa Hristosa u reci Jordan
- Više novca za kulturu u Nišu
- Plivanje za Časni krst na Kutinskoj reci
- Skup „Ne pristajemo, ne ćutimo“
- Zimski red vožnje od ponedeljka
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Napad u Nišu: Jedan muškarac teško povređen, dvojica privedena
- Trideset godina glasa i vere: Orden Svetog Romana Đuniškog Dečje–omladinskom horu „Branko“ na Božićnom koncertu
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju na svečanoj sednici Skupštine grada Niša
- Zimska služba: Ulice i putevi u Nišu prohodni
- Koncert „Mladi na sceni“ povodom najradosnijeg praznika Božića
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











